şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internet adresi http://www.georgebrown.ca/ olan, ontario kanada'da bulunan kolej.. *
 • toronto'nun en prestijli kolejlerinden biri olan george brown college, sanat ve tasarim egitiminde dünyanin en basarili okullarindan biri olarak gösteriliyor. downtown'da yer alir, her yere yakindir. populer ve basarli bir diger bölümü de culinary arts. ilgilenenlerin göz atmasinda fayda var.
 • kolay olur diye gittigim aslinda zor olan pazarlama bolumlu okul.
 • humber college'da kisa sureli bir program olan design foundation'i aldiktan sonra basladigim okul. interaction design and development (ui/ux) okuyorum (art ve design catisi altinda). her college'da oldugu gibi bu college'da da deadline'dan deadline'a kosuyorsunuz. sike sike ogretiyorlar bir nevi. yapamayanlar birakiyor, baska bolumlere bakiyor.

  humber'la kiyaslamam gerekirse cok daha sevdigim bir ortama sahip gbc. belki kampusunun downtown'in gobeginde olmasindan kaynaklidir ama okulun demografisi humber'dan cok farkli. her iki kisiden biri hintli degil mesela. cok dengeli bir dagilim var. hocalar konusunda yine buyuk farklar var. bolumle de alakali olabilir ama canavar gibi sektoru sikip atmis hocalardan ders aliyoruz.

  okul disaridan aldigi milyon dolarlik fundinglerle ogrencileri secip, maas verip sektore arastirma projeleri vb. hazirliyor. bu da buyuk bir arti. belki humber da yapiyordur, bilemeyecegim. ozetle, cok daha sosyal, hip, modern bir okul. ve bunda downtown'da olmasinin etkisi buyuk, ulasim cok rahat.
 • master'a param yetmediği için bünyesindeki sertifika programlarını araştırdığım kolej.

  yönetim danışmanlığı geçmişi olan 4 yıl tecrübeli bir beyaz yaka olarak programları bana bir şey katar mı yoksa boşa mı gider param emin olamıyorum. project management veya consulting programlarını merak ediyorum.

  okul veya torontodaki diğer sertifika veren kolejler hakkında bilgisi olan varsa yeşillendirirse müteşekkir olurum.