şükela:  tümü | bugün
 • doğa hakkındaki tesbitlerinden birkaçı
 • "have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? "

  "think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that."

  "before you criticize someone, walk a mile in his shoes. that way, if he gets angry, he'll be a mile away, and barefoot."
 • aptallık gaussian* bir dağılıma sahipse -ki aşağı yukarı öyle olması lazım- söylediğinde haklıdır.

  edit: (bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/file:iq_curve.svg)
 • şu videoda amerika'nın gerçeklerini güzel güzel anlatan adam. hiç gitmedim amerikaya ama bu anlatılanlar bana çok tanıdık geliyor. niye acaba?
 • "dikkat ettiyseniz, trafikte sizden hızlı giden herkes "manyak", yavaş giden herkes ise "uyuz"dur," cümlesine imza atmış söz ustası(ydı).
 • özellikle 90'larda ve 2000'li yıllarda politik, sosyolojik, dini konulara daha fazla önem veren; toplumsal yapıyı, eğitim düzenini, kullandığımız dilin yapısını ve içeriğini eleştiren komedyen. bu sebeple bazı stand-up'ları komik olmaktan ziyade birer bilgelik kaynağıdır. 1972 tarihli class clown eserindeki seven words you can never say on television bölümüyle oldukça ünlenmiş ve tartışma konusu olmuştur. gerçi tartışma konusu olması sadece bunla sınırlı değildir; insanların söylemekten çekindiği şeyleri cesurca söyleyebildiği için her zaman karalanmaya çalışılmıştır.
 • enteresan bir bullshit yorumu vardır. bir şovunda geçiyordu; şöyle bir şeydi kabaca: "ben size saçmalığın ne olduğunu anlatayım: bir şey var ve diyor ki; 'bakın bir şeyler yapacaksınız ben izleyeceğim. sonra ceza vermem gerekirse sizi kaynar bir kazana atacağım; orada sonsuza kadar yanacaksınız. ama yine de sizi seviyorum.' işte budur/buna inanmaktır bullshit."

  işbu entry, öznel yargımdan uzak olarak kaleme alınmıştır.*
 • ustanın bu sene başında alice in deadland, nam-ı diğer garajımdaki ejder ile çevirdiğimiz it's bad for ya ve geçen ay çevirdiğim back in town gösterilerini torrent vb. vasıtasıyla indirirseniz altyazıları şuradan indirebilirsiniz:

  it's bad for ya:
  http://divxplanet.com/…-carlin-it-s-bad-for-ya.html

  back in town:
  http://divxplanet.com/…rge-carlin-back-in-town.html

  altyazıların yanında çeviri notları da bulunduğundan, online izleyecek de olsanız altyazıları indirip içindeki not dosyalarını okumanızı tavsiye ederim.
 • "din, insanları günün her anı, yaptığımız her hareketi gökyüzünden izleyen görünmez bir adamın varlığına inandırmıştır. bu görünmez adamın 10 maddelik özel bir listesi vardır. sizden bunları yapmanızı ister. eğer bunlardan herhangi birini yapmazsanız sizi sonsuza kadar kalacağınız özel bir yere gönderir. burası ateş ve dumanla kaplıdır. işkence ve ızdırabın yuvasıdır.
  tanrı sizi buraya gönderirken, yanmanızı, acı çekmenizi, boğulmanızı, feryat etmenizi ve sonsuza kadar ağlamanızı ister...

  ama sizi sever."

hesabın var mı? giriş yap