şükela:  tümü | bugün
 • bu adamın şovlarını her izlediğimde "türkiyede bunları yapıyor olsaydı ilk gösterisinden sonra tekbirler eşliğinde evi/kendisi yakılmıştı" hüznü çöküyor üzerimde.
 • "most people work just hard enough not to get fired and get paid just enough money not to quit" özlü sözünün sahibi.
 • "nobody cares about you" konuşmasıyla iç ferahlatan vaazcı

  "there's a reason that education sucks. and it's the same reason that it will never ever, ever be fixed. ıt's never going to get any better. don't look for it. be happy with what you got. because the owners of this country don't want that. ı'm talking about the real owners now. the real owners. the big, wealthy business interests that control things and make all the important decisions. forget the politicians. the politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. you don't. you have no choice. you have owners. they own you. they own everything. they own all the important land. they own and control the corporations. they've long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, and city halls. they got the judges in their back pocket. and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. they got you by the balls. they spend billions of dollars every year lobbying, lobbying to get what they want. well, we know what they want. they want more for themselves and less for everybody else.
  but ı'll tell you what they don't want. they don't want a population of citizens capable of critical thinking. they don't want well-informed. well-educated people capable of critical thinking. they're not interested in that. that doesn't help them. that's against their interest. that's right. they don't want people who are smart enough to sit around the kitchen table and figure out how badly they're getting fucked by a system that threw them overboard 30 fucking years ago. they don't want that. you know what they want? they want obedient workers. obedient workers. people who are just smart enough to run the machines and do the paperwork and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits."

  video:
  https://www.youtube.com/watch?v=yi6xv8ybfou

  o beyaz zengin adamlar sadece makineleri ve evrak işlemlerini yapabilecek kadar akıllı ve gittikçe kötüleşen iş koşullarını kabul edebilecek kadar aptal işçiler istiyorlar.

  maalesef carlin gibi adamlar dünyayı yönetmiyor. öyle olsaydı belki bu bok çukurundan çıkıp daha gerçek şeylere önem verebilirdik. dünyanın bize verdiği hediyeleri daha iyi değerlendirebilirdik.

  dünya bir ucube şovu daha ötesi değil. george en azından kurtuldu bundan.
 • "some people see the glass half full. others see it half empty. ı see a glass that's twice as big as it needs to be."

  "bazıları bardağın yarısının dolu olduğunu görür, bazıları da yarısının boş olduğunu. bense bardağın gerekenden iki kat büyük olduğunu görürüm."

  farklı bir bakış açısına sahip olan zat.
 • benim de ışıklı spor ayakkabım vardı çocukken
  gerçekten efsane biridir.
  bugün yaşasa dedirtendir.
  ruhla george carlin, eminim bizi yukarıdan izlemiyorsun..:)
 • son 20 yılda gelmiş geçmiş tüm gösterilerini (ulaşabildiklerim tabii ki) defalarca seyrettiğim, düşünce tarzımın gelişmesine çok etkisi olduğunu düşündüğüm, keşke ilkokullarda gösterilse dediğim, şu dünyada en saygı duyduğum komedyenlerden biri...
 • "bu ülkede duyduğumuz tek şey sahip olduğumuz farklar. bütün medyanın ve tüm politikacıların sürekli bahsettikleri şey bu. bizi birbirimizden ayıran, birbirimizden farklı kılan şeylerden bahsediyorlar.

  egemen sınıf işlerini her toplumda bu şekilde yürütür. kendi sınıflarından olmayan insanları bölerler. orta ve alt gelir grubunun sürekl...i birbirleriyle kavga etmesini sağlarlar ki onlar, yani zengin sınıf, ülkedeki tüm parayı yönetebilsin. çok basit bir mantığı olmakla birlikte, çok etkili bir yöntem.

  görüyorsunuz, farklı olan ne varsa, ondan bahsediyorlar: ırk, din, etnik ve milli köken, meslekler,
  gelir, eğitim, sosyal statü, cinsel tercihler, bizim üzerinde ihtilafa düşüp kavgaya tutuşacağımız her ne varsa ondan konuşuyorlar ki onlar o arada bankaya gitmeyi sürdürebilsin...

  ben bu ülkedeki ekonomik ve sosyal sınıfları nasıl tanımlıyorum biliyor musunuz? üst sınıf tüm parayı kendine saklar, hiç vergi ödemez. orta sınıf tüm vergiyi öder, tüm işi yapar. fakirlerse sadece orta sınıfı korkutmak için vardır. orta sınıfın işe devamını sağlamak için..."

  demiş bir "komedyen"
 • kendisini var eden ülkeye, medeniyete ve popüler kültürün, modernitenin farklılaştırdığı toplumun eksikliklerine sürekli korkusuzca ve mizahi bir dille saldırabilmesi ile takdirimi toplamış kişidir.

  "politika ve siyaset biz seçme ve seçilme hakkımız varmış gibi hissedelim diye var." buna benzer toplumların kabullenmekten korktukları gerçekleri dile getirmesiyle de gönlümde taht kurmuştur kendileri. iyidir, hoştur
 • komedyenden fazlası..yaşadığı topraklar sebebiyle aşırı cesur, sert, acımasız..."politikacılar" skeçi şapka çıkarttırır..
 • sorgulamayı, düşünmeyi çok iyi bir dille anlatan efsane amerikalı komedyen

  en sevdiğim lafı:
  benim bir kuralım var hükümetin dediği hiçbirşeye inanmam

  siyasi dışı konuşmalarını çok komik bulmam gerçi(ya da 20 yıl önceki espiriler ben anlamıyorumdur)