şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • işin içinde trump'ın kellesinin götürülmesi olayı olmasa asla servis edilmeyecek olan görüntülerdir. ulen haggaden de o kadar acayip über şeffaf bi ülke ki bu abd, "işine gelmeyen" görüntülerin başka ülkede bile servis edilmesine göz yummaz saftorikciğim. bunu nereden biliyoruz? 11 eylül olaylarında pentagon'a girdiği iddia edilen uçağın olmayan görüntülerinin kaydedildiği güvenlik kamerası kayıtları savcılık kararına rağmen fbi tarafından sümen altı edilmiştir. evet çooh şeffaf ülke abd; ama işine gelirse.
  (bkz: alkışlıyoruz hep birlikte)
 • abi umarım dükkan sahibi sakallıyı türke benzeten tek ben değilimdir?
 • şu yukarıdaki lavuğa göre amerikan polisinin art niyetli hareketi yokmuş ya, umarım bir gün türk polisi yere yatırıp diziyle boğazından bastırır.
  floyd’un isterse 300 sabıkası olsun, kamera kaydına göre dev gibi bir adam 1 kere karşılık vermiyor, agresif olan polis hem de en başından beri çünkü o bir siyahi.
 • adam sütten çıkmış ak kaşık değil. kızıyla fotoğraflarını vs koyuyorlar fakat sabıka kaydını araştırıp bakmanızı isterim. ancak polisin de müdahalesi bence normalin dışında. floyd hareketsiz kaldıktan hemen sonra çevreden "herif hareketsiz bir nabzına bakın" gibisinden bağırışmalar geliyor ve buna rağmen aynı pozisyonda zapta devam ediyor polis. floyd numara yapıyor da olsa orada 3 kişisiniz. herif kelepçeli. sıçrayıp çükünü ısıracak hali yok.

  ama değer miydi bu kadar dükkan yakıp 30 ölü vermeye bir ayyaş için. hayır tabi ki.
 • 15. dakikada can çekiştiğini görebilirsiniz, sonrasındaki dakikada hareketsiz kalıyor. ambulans gelinceye kadar polisin biri boyun kısmında, diğeri kasıklarında baskı uyguluyor, sedyede halen kelepçeli, imkanları olsa kelepçeyle gömeceklermiş.

  edit 2, link
  https://youtu.be/xkegglu_fnu

  edit, başka bir başlık vardı, bu başlık olunca entry'i taşıdım, şimdi o uzun videoyu bulamıyorum silmiş.
  o yüzden dakika kaynak ile örtüşmüyor.
 • insan hayatı ne ön yargılı bir polisten ne devletten ne de bir örgütten daha az değerlidir.! hepsinden kat ve kat fazla değerlidir çünkü hepimiz sonunda bu dünyadan siktir olup gideceğiz ve bari şu yaşayabildiğimiz zamanı yaşayalım değil mi?

  işi bu minvalde okuyunca her şey anlamsızlaşıyor. bir insan (pardon üç insanmış videoya göre) bir insanın üstüne basarak, çevresindeki tepkileri hiçe sayarak nasıl bu kadar rahat olabiliyor? bu gücü değerli kılan ne onun zihninde? "law & order!" mı? sikeyim senin orderını... hayat yahu hayat, hayatın kendi öz hali law ve order dan çok ötede bir yerdedir ama bunu tartışacak gücüm yok.!
 • sabıkalı, insanlara zarar vermiş, dolandırmış, adam darp etmiş bir suçlunun, şerefsiz polisler tarafından insanlığa yakışmayacak bir şekilde gözaltına alınmasını içeren görüntülerdir.

  gözaltına alınırken polislerin yaptığı boyna baskı ile bu 300 küsür sabıkası olan suçlu zenci öldürülmüştür. kimse ölmeyi hak etmez. polis ölmesi gerektiğine karar vermez, veremez. polisler tamamen suçludur. adam da sabıkalı ve onlarca insana daha önce zarar vermiş biridir. melek değildir. normal vatandaş hiç değildir. unutulmaması gerekmektedir.

  adam gibi kelepçele götür. bunlar nasıl müdahaleler? polislerinde ömür boyu ceza alması gerekiyor.
 • sözlükteki missisippi'li redneck'leri gösteren başlık. ama ile başlayan cümleler, polis bence normal güç kullanmış diyenler. rabbim pıtrak pıtrak orospu çocuğu vermiş valla başlikta.
 • orospu çocukları göz göre göre adamı öldürmüşler. burda da bazı yavşaklar direnmekten bahsediyor.
 • adamın pornoculuğundan ya da çektiği kokainden size ne amk? sizi sikmedi diye mi dert oldu?

  mesleği polislik olan birinin karşısındaki insanın klostrofobik olduğunu ve nefes alamadığını söylediği bir durumda agresifleşmek yerine sakinleştirici bir tutum sergilemesi gerekirdi. ceza kanunu konusunda bilgi sahibi değilim ve otopsi raporunu da incelemedim ancak yukarıda yazdığım gibi hisseden birine ne olur ne olmaz diye daha sakin yaklaşılması gerekirdi. bunun yapılmamasının en önemli sebeplerinden biri de adamın siyahı olması.
210 entry daha