• liverpool'un efsanevî teknik adami. efendim aslinda sadece camiaya bir sampiyonluk kazandirsa da, çok önemli bir adamdir nazarimizda rahmetli. öncelikle oyunculuk ggnlerinden baslarsak, bir irlanda takiminin kaptanligini yapan ilk ingiliz futbolcu olmustur. düsünün irlanda'nin fokurdadigi günlerde bir ingiliz isrlanda'da. bazilari hemen merak edecekler, tarihlerimizi 1910lara kadar geri almayi aman unutmayalim. o yüzdne irlanda diyorum, ne serbesti, ne de kuzeyi karistirmiyorum.
    sonradan west ham united'da oynar kay. defansin belkemigi olur, fa cup tarihinde bile yerini alir. ancak sözümüz o güne degil. evet oyunculuk kariyerinden sonra teknik adamliga baslar, liverpool'un basina gelmesi ile olaylar gelisir. ikinci dünya savasi sonrasinda kazanilan sampiyonlugun mimaridir. ancak o yaptigi yatirimlarla taninir. liddellpool deseniz onun eseri, bob paisley deseniz onun transferi. adam bir manada futbolun gelecegine ambargo koymus. evet ölümünden yillar sonra komutayi devralan eski ögrencisi, önce adanin, ardindan dünyanin tozunu atmisti...
    bonus (bkz: white horse final)
  • senarist. where have i been all your life, goodbye to the normals gibi kisa filmlerin yazaridir.
hesabın var mı? giriş yap