şükela:  tümü | bugün
 • beatles in buyuk basarisinin arkasindaki nedenlerden 1 tanesi.. grubun produktoru..
  (bkz: isimsiz kahramanlar)
  (bkz: sir erdoquan)
 • pete bestin hayatini kaydiran insan.
 • a hard day's night dvd sinin extra features bolumunde kendisiyle sanirim bikac yil once yapilmis bi roportaj vardir.. bu roportajda beatles'in en onemli ozelliklerinden birisi olarak:

  "i always asked them to come up with something new, always forced them not to repeat themselves, and they never objected to this, always came up with something new.." tam metin bu degil ancak buna benzer bir tanimlamaydi, yani bence beatles'in muzik tarihini neden degistirdigiyle ilgili cok onemli bir ipucu, bir donemin (50lerin) muzigini alip kendisinden bu kadar ileriye goturebilen baska bir grup yoktur sanirim..

  george harrison ile ilgili olarak yaptigi yorumda da bi sekilde gunah cikartmistir:
  "the one thing i regret about george is, i never encouraged him enough to compose, because paul and john was in a kind of competition and george was obviously out of that, but i should've encouraged him more, also he composed many songs including one of the best songs in history which is something.."
 • beatle ların abisi yaşında olduğu için bizdeki "büyüklerin yanında sigara içmeme saygısı" benzeri g.martin abilerinin yanında ot içmemeleri, tuvalette gizlice içip sözgelimi a hard day's night albümünün kayıtlarına devam etmeleri gibi bir durum varmış.

  "içip geldiklerini anlardım ama anlamamış gibi yapardım"
  der george martin bir röportajında.
 • müzik konusunda da oldukca bilgili plak yapımcısı.. (piyasayı bilmesinin yanında teknik olarak da bilgili)..
  beatles ın farklı ve ilgi çeken tarzını farketmiş ve onların istedikleri gibi müzik yapmasına büyük oranda izin vermiş; bu şekilde beatles ın kendi tarzını yaratmasında büyük etkisi olmuştur.. the beatles için cok önemli katkıları vardır.
 • aynı adı taşıyan "léon" filminin babacan resepsiyonisti.
 • celine dion'un let's talk about love albümünün de yaratıcılarındandır. bu kadar kâliteli olmasındaki ana etmenlerden biridir kuşkusuz.
 • eleanor rigby şarkısındaki yaylıları o etkide kullanma fikrinin ona ait olduğunu öğrenince nasıl bir saygı duyacağımı şaşırdığım müzisyen, yapımcı, aranjör, değerli insan.
hesabın var mı? giriş yap