şükela:  tümü | bugün
  • yüz kitap yayınları tarafından 2018 yılında yayımlanan adam johnson'un öykü kitabıdır.
    öykü dediğimize bakmayın aslında bir nevi novelladır kitap. öyküden hallice olan altı tane novella; hayatın karmaşası içinde yoldan çıkan insanların mücadelesini anlatıyor.
    kitaptaki öykülerde yer yer yazarın uzun uzadıya kurduğu diyaloglardan, lafları dolandırmasından bir türlü sadede gelememesinden sıkılıyorsunuz. "aslında kısaltsa öyküleri çok daha güzel olurmuş" diyorsunuz kendi kendinize.
    yer yer yazım yanlışları da gözünüze çarpmıyor değil çeviride. yüz kitap yayınlarının dünyadaki öykücülerle bizleri buluşturmadaki emeklerini göz ardı edemeyeceğimiz için bu küçük hataları göz ardı edebiliriz, yine de çoğalmaması kaydıyla.
    kitabı okurken en çok gözüme batan kısımlar ise yazarın aynı amerikan filmlerinde olduğu gibi bazı markaları sürekli gözünüze sokması. bu durum hem öykülerin okunabilirlik kalitesini düşürüyor hem de yeni nesil amerikalı yazarları okuma konusunda da sizde bir ön yargı oluşturuyor maalesef.
    yazar okurken bana raymond carver'dan etkiler de hissettirdi. bu da yazarda az bulabildiğim olumlu taraflardan biriydi.
    sonuç olarak; sevdiğim bir yazarın tavsiyesi ile almış olduğum kitap benim için hayal kırıklığı oldu.
  • ben de severim keratayı. kral adamdır.
    t: bir cümle.
  • (bkz: ziyaaa)