*

şükela:  tümü | bugün
  • tam bir psikopat.
    sicilya cikartmasinda avrupa'ya ayak basanlar amerikalilar olacaktir diyerek monti'nin ingilizlerini ortada birakmis, az daha geri puskurtulmelerini saglamistir.
    tankcilari "ulan ulan, 2 milim fark eder mi" diye shermanlarinin onune kum torbalari baglarken "shermanlar tigerlara denktir" iddiasiyla bi suru adamini telef etmistir.
  • savas sonrasi zhukov (rus maresali) ile berlin'de bir kokteylde;
    -yoldas patton, yeni js 3 tanklarimiz hedefe 4 kilometreden isabetli atis yapabilmektedirler. (o zamanlar inanilmaz bisi, dogru da)
    -benim bir tankcim, 4 kilometreden hedefe ates acsa onu korkakliktan divani harbe veririm! hnoargh!!
  • ölümü hakkında bayaa bi söylenti dolaşmıştı.
    varlığı kuşkulu nazi altınlarının paylaşımında sorun çıktığı için ortadan kaldırıldığı söylenmişti.

bu altınlarla ilgili bi de film yapılmıştı.
  • fildi$i kabzali cift revolver ta$ir, askerlerini hem dover, hem sever. n defa ingiliz zuppesi general montgomery'nin eline vermi$tir. bradley gibi bir adam olmasa eisenhower'in bile tirsacagi bir adamdir. once almanlari anzio ve normandiya'da darmadagin etmi$, ardindan yeni kurulan amerikan gudumlu almanya ekolunde sirf berlin'e politik ayaklarla kendinden once girmelerine izin verilen ruslara giciklik olsun diye almanlara canla ba$la yardim etmi$tir.

100 % komutan
    100 % asker
    0 % politikaci
  • kendisinin bir de kitabi mevcuttur, cok sert ve dogrucu garip bir anlatimla yazilmi$ (kendisi gibi)
    kitabin ismi war as i knew it,
    bi de me$hur bu lafi vardir,
    askerlik vatan icin olmek degildir, tam tersine ba$ka bir orospu cocuguna vatani icin olmesine yardimci olmaktir.
    george scott kendine verilen oskari red ederek de patton filmi ile bir ba$ka olay yaratmi$tir ya anlami nedir tarti$ilir.
  • "the objective of war is not to die for your country, but to make other bastard die for his."

george patton
  • (bkz: mike patton)
  • sert uslubu, dilini tutamayisi basina her zaman dert acmistir
    sicilya da bir amerikan erini agladigi icin tokatlamis ve bu da kariyerini tehlikeye atmistir, ayni zamanda ingiltere de yaptigi bir konusmada ingiltere ve amerikan egemenliginden bahsederken bir baska muttefik olan rusyanin adini anmadigi icin tepki toplamistir
  • "tanri beni affetsin ama lanet olasi savasi seviyorum" demistir.
  • söylemiş olduğu bazı önemli sözlerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

http://torpedogames.com/patton.html