şükela:  tümü | bugün
 • abd'de 1944 yılında henüz 14 yaşındayken elektrikli sandalye ile idam edilen siyahi çocuk. 2 küçük kızı öldürmekle suçlanıp doğru düzgün savunma yapmasına bile olanak verilmeksizin apar topar idam edilmesinin ten rengiyle elbette bir ilgisi yok(!).
 • ıpnatorlar bari yasini 18'e yukseltip asalardi. cocuk yasta hayati elinden alinmis masum suratli oglan.
 • ntvmsnbc haberine göre; 1944 yılında iki kız çocuğunu öldürdüğü iddiasıyla idam edilen 14 yaşındaki siyahi gencin suçsuz olduğu 70 yıl sonra ortaya çıkmış.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25556697
 • wikipedia'ya göre davası sadece 2,5 saat sürmüş, 1 gün içinde seçilmiş olan tamamı beyaz olan jüri üyeleri ise kararlarını 10 dakika içerisinde vermişler. suçun işlendiği iddia edilen zamandan 81 gün sonra elektrikli sandalyeyle idam edilmiş. boyu elektrikli sandalyeyle idam edilmeye uygun olmadığı için elinde götürdüğü incili çocukları berber koltuklarında kullanılan yükseltici gibi kullanmışlar.

  şimdi de çıkmış suçsuzluğunu kanıtlamışlar. neye yarar amına koyim. bu mu adalet? yazık.
 • insan ve toplum vicdanı arasındaki bağ hakkında insanı düşündüren vahim olay.

  demek ki, zaman zaman insan vicdanı toplum vicdanının içinde eriyip yok olabiliyor. yoksa bu yaştaki çocuğu, 1 gün içinde jürileri ayarla, yargıla.. mümkün değil.

  insanlığın karanlık döneminden bahsederken aklımıza cahiliye devri arabistan'ı gelir fakat 1500 yıl geriye gitmeye gerek yok. şundan 70 sene önce elektrikli sandalye'de 14 yaşında, 40 kiloluk bi çocuğu katletmiş adamlar.

  (bkz: man is the cruelest animal)
 • dava hakkında 3.5 dk'lık video https://youtu.be/_ajvkoicx1c
 • (bkz: suçsuz çocuğu idam eden abd adalet sistemi)
  2,5 saat sürmüştür davası.
 • şu an türkiye’de soysuz, vatansız, ihanet içindeki hir grup ergenin umut bağladığı ülkenin adalet sisteminin katlettiği çocuk.
 • amerikan anayasasının altıncı revizyonundaki "adil yargılanma hakkı"nda ihlale binaen 2014 yılındaki davada suçsuz bulunmuştur ancak aynı kararın devamı da önemlidir: "bu demek değildir ki cinayeti george stinney işlemedi". yapılan usulsüzlük sebebiyle kendisine iade-i itibar yapılmıştır, zira delil olmamasına rağmen başka yerde başka insanlara karşı göstermiş olduğu zorba davranışlar sebebiyle 1944 yılında mahkeme jürisi tarafından "bu boku da bu yemiştir" saikiyle hakkında alelacele idam kararı verilmiştir.

  öldürülen iki küçük kız, kafalarını patlatacak şiddette çekiç darbesi almıştır. adli tıp raporuna göre küçük olanda tecavüz ya da taciz izi yoktur fakat büyük olanda cinsel saldırı emareleri görülmüştür. cesetler çamurlu suya atılmıştır ve çekiç de kızların bisikletlerinin 18 metre kadar ilerisindedir. polis tutanağında geçen "george stinney'in itirafıyla cinayette kullanılan çekici bulduk" cümlesi george için sonun başlangıcı olmuştur. fakat polis tutanağında george'un imzasının bulunmaması, george'un mahkemede herhangi bir itirafta bulunmamış olması, hiçbir fiziki delilin ya da görgü tanığının olmaması davadaki adaletsiz ve aceleci süreci gözler önüne sermektedir. bu sebeple 2014 senesinde usulsüzlük gerekçesiyle george stinney 'suçsuz' bulunmuştur.

  george stinney, cinayetlerden 82 gün sonra elektrikli sandalyede 2400 volt gerilime maruz bırakılarak idam edildi. 14 yaşındaydı...