şükela:  tümü | bugün
  • sözlük ne güzel söyledi: böyle birşey yok.

abd'de olmayan suçtur.

donald trump'a hakaret etmenin de pek bir cezası olmadığı gibi. kişisel olarak dava açması gerekiyor. kamu davası falan yok.

çünkü devletin kurucusu da, başkanı da insan. politikacı. haklarında tartışılabiliyor, hataları konuşulabiliyor.

dünya tarihinin tartışmasız en güçlü devletinin temellerini atan, şu an yürürlükte olan vatandaşlık bildirgesini ve anayasasını hazırlayan g.w. nin eksik yaptığı ne varsa tartışma konusu olabiliyor.

çünkü konuşmak, tartışmak medeniyeti getirir. düşünceleri tartışmaya kapalı insanların yönetici olduğu ülkeler de abd gibi ülkeler tarafından yönetildiklerinin farkına varmazlar.
  • basligi hakaret diye acip altini hatalarini tartismak diye dolduran yazar beyani. photoshop ile oynadiklari, zubeyda hanim ve genel ev kelimelerini birlikte gecirdikleri sahte osmanli yayinlari paylasanlar ile kurucu liderlerin hatalarini tartismayi bir tutuyor yani. cakalliginiz midemi bulandiriyor artik.
  • bu topraklar amerika değil.

ülke kurucusuna hakaret edersen götünden kan alırlar.
  • bunlar iki yüzlü insanlardır, söz konusu atatürk olunca '' abi atatürk'ün de eleştirilmesi lazım '' derler ancak eleştirmek yerine hakaret ederler sonra da '' eleştiriyoruz abi'' derler. ancak biz çıkıp şu anki cumhur başkanını eleştirdiğimizde, dikkat edin hakaret değil, eleştirdiğimizde hemen kudururlar ve '' sen kim oluyon da cumhurbaşkanına hakaret ediyon'' derler.

allah, böyle iki yüzlülerin belasını versin başka bir şey demiyorum. bir insanda onur olacak. başlığı açanın iç dünyasını bilemem, ama bu tür insanları görmekten bıktık. atatürk kadar kafanıza taş düşsün. adam kafiri bu ülkeden kovup, özgür ülke kurdu diye mi bunları yapıyorsunuz? demek ki, hz. muhammed gelse ona daha beter söversiniz, zira o sizin çakma islamınıza okey demez. çünkü çakma dinciler, allah'ın islamını pek sevmiyor, kur'anı da inanıyor gözüküyor ama sevmiyorlar. yoksa yolsuzluğa, yalana, talana göz yummazlardı. ülke kafire -özelleştirme- adı altında satılırken göz yummazlardı. din sömürüsüne itibar etmezlerdi.

hadi git ötede oyna. uğraşacak vaktim yok şu an.
  • amerika'da yaşadığım sürede ben bir allahın kulunun bırak george washington, kurucu veya eski başkanlardan birine hakaret ettiğini görmedim. o çomar dediğiniz güneyliler bile abraham lincoln'e hakaret etmez. peki bizde durum nasıl? kürtçü, arap sevici ve neo osmanlı tayfanın sürekli bir atatürk nefreti var. eğitimlisi de bunu yapıyor eğitimsizi de. bakın sevmeyebilirsiniz, buna kimse bir şey diyemez ama hakaret ederseniz, atatürk'ün annesi genelevde çalışıyordu veyahut atatürk sünnetsiz falan derseniz kimse kusura bakmasın götünüzden kan alırlar kan.
  • "s.... git amerika'da yaşa o zaman" dedirten,kötü niyetle açılan başlıktır. açık açık içindekileri dışa vuramayıp,böyle ota boka "medeniyet" terimi arkasına sığınıp,medeniyet sözcüğünün içini boşaltmak da yeni moda oldu.