• giritli olduğundan şüphelendiğim karakter. bütün oyun ot toplayarak geçiyo lan!
  • "power, sex. sex, power. they both come down to one thing - fucking others" lafını söylemiş alemlerin kralı witcher
  • artworklerde çizildiği psikopat imajın aksine ekmeğinin peşinde, kendi halinde bir karakterdir.
  • çok sevişken bir abimizdir. witcher oyunları boyunca yapmayı en sevdiğim iş bu abimizi sevişilmesi mümkün her dişiyle seviştirmektir. sağlam bir beli vardır, önce dişisini düşünür ve inanılmaz centilmendir.

3. oyun bir an önce gelse de aman sabahlar olmasın dedirtsem kendisine ve tanıştığı dişilere.
  • the witcher (ilk oyun)

ben rivia'lı geralt.

bu benim hikayem.

hafızamı kaybetmişim. uyandığımda witcher dostlarım beni khar morhen'e taşıyordu. savaştan sonra ne oldu, ne yaptım, niçin bilincimi yitirdim, bilmiyorum. triss merigold sağolsun, bana khar morhen'de iyi baktı. tamamen iyileştim derken kalemiz saldırıya uğradı. azar javed ve profesör isimli iki kişinin başını çektiği ve daha sonradan adının salamandra olduğunu öğrendiğim haydutlar kaleyi talan ettiler. javed ve profesör witcher oluşturmakta kullanılan mutajen iksirleri de alıp kaçtı. kaçarken hala eğitimini tamamlamamış bir witcher'ı öldürdüler.

iksirleri geri almak ve salamandra'yı her ne planlıyorlarsa durdurmak adına kalan witcher'lar olarak ayrıldık. ben güneydeki vizima şehrine doğru yola koyuldum. şehrin sırtlarına vardığımda bir çeşit hastalıktan ötürü şehir merkezinin karantinaya alındığını gördüm. şehir merkezi surlarla çevriliydi. bu sırt mahallede şehre girmek için bir yol ararken biraz zaman geçirdim. bu esnada annesi beast isimli köpek benzeri bir canavar tarafından öldürülen alvin isimli bir çocukla tanıştım. çocuğun kontrol edemediği büyülü güçleri olduğu aşikardi. mahalledeki yerli halk beast’i abigail isimli bir cadının çağırdığına inanıyordu. abigail ise bunu inkar etti. olayı araştırdıktan sonra yerli halkın işlediği kötülüklerden (tecavüz, hırsızlık, ihanet gibi) doğan negatif enerjinin beast’i çağırdığına kanaat getirdim. bir gece abigail’in yardımıyla beast’i öldürdüm ancak yerli halk galeyana gelip benim abigail ile işbirliği yaptığımı düşünüp bana saldırdı. kendimi savunmak zorundaydım. abigail de dönmemek üzere kaçtı.

istemeden yaptığım küçük çaplı katliam duyulmadan şehre girmeye çalıştım. şehrin muhafızları beni yakalayıp şehirdeki kodese götürdü. bir şekilde girmiştim işte şehre.

kodeste bi kaç gün geçirdikten sonra lağımlardaki bir canavarı öldürmem karşılığında kodesten salıverildim. şehirde salamandra’nın izini ararken bir gece salamandra haydutlarınca saldırıya uğradım. bir witcher’la baş etmenin kolay olmadığını öğrettim onlara.

yaptığım araştırmalardan sonra salamandra çetesinin vizima'da büyük bir suç örgütü olduğunu öğrendim. siyaset, iş dünyası ve askeriyede kurdukları bağlantılar sayesinde uyuşturucu ticareti, şantaj, yağma gibi suçlar işliyorlardı. bu araştırmalarımda bana doktor shani ve şair dandelion yardım etti. alvin'i de shani'nin yanına bıraktım.

yine vizima'da olduğum süreçte şehirde yaşayan azınlıkların içine düştüğü durumu gördüm. temeria krallığı ve ordusu, ayırca şehrin muhafızı sayılabilecek flaming rose birliği tamamen insnalardan oluşuyor ve bilahssa elf ve cücelere çok kötü davranıyordu. vivaldi isimli bir cücenin bankasına haksızca el konduğuna şahit oldum. bu haksızlığı karşı kırsalda örgütlenip mücadele eden scoai'tael isimli bir birlikle temaslarım oldu.

çabalarım sonucu salamandra'nın operasyonlarını engelledim ve profesör'ü öldürebildim. azar javed elimden kaçtı. sonrasında kralın kızı prenses adda'nı azar javed'le işbirliği içinde olduğunu öğrendim. adda beni yakalayamadan o esnada vizima'da bir ev tutmuş olan triss merigold sayesinde kaçıp civardaki murky waters köyüne gelebildim. kendisine yakalamaya gelen salamadra haydutlarından korkan alvin de kendini yanlışlıkla murky waters'a ışınlamıştı. alvin'i güvenli bir eve yerleştirdim ve gördüğü kabusları engellesin diye çocuğa triss'in yaptığı bir tılsım verdim.

scoai'tael birlikleri murky waters'a gelmişti. bunu haber alan flaming rose da köye geldi. iki ateş arasında kalmıştım ve bir seçim yapmam gerekiyordu. bir witcher olarak dengeyi korumam gerekiyordu ve güçsüz olan tarafı seçtim. kargaşa esnasında korkan alvin kendini tekrar ışınladı. sonrada parçaları birleştirdiğim üzere bu sefer kendini mekan değil zaman olarak da ışınlamış çocuk. bu alvin'i, en azından çocuk olarak, son görüşümdü.

ortalık durulunca vizima'ya geri döndüm. vizima'da scoi'tael'in çağrısıyla azınlıklar bir isyan başlatmıştı ve şehir harabeye dönmüştü. ayrıca kralın kızı prenses adda lanetlenmiş ve bir canavara dönüşmüştü. kralın ricasıyla canavar prensesi avladım. sonrasında topladığım istihbaratla azar javed'i bulup öldürdüm. öğrendim ki azar ve profesörü yönlendiren daha büyük biri varmış: flaming rose'un lider jacques de aldersberg. bu gizemli adamın geçmişini kimse bilmiyordu. büyü yapmayı kendi kendi öğrenmişti. kendisini zor bir savaşın ardından alt ettim. üzerinden alvin'e verdiğim tılsım veya onun çok benzeri çıktı. tılsımı çocuğa daha yeni vermiş olmama rağmen bu adamdan çıkan tılsım en az 40 yıllıktı. hmm...

scoai'tael ve kral arasında arabuluculuk yaptım ve kargaşayı o an için durdurabildim. kralın verdiği ödülü almış tam kaer morhen'e dönecekken sarayda bir suikastçiyi tespit ettim. kralı öldürmeden önce kendisine durdurabildim. kral bir kez daha bana minnetardı. suikastçinin kapalı olan yüzünü açtığımda dehşete düştüm. gözleri mutajenle harap olmuş bir genetik mirası simgeliyordu. bu suikastçı benim gibi bir witcher idi.

ikinci oyun: (bkz: #88168021)
  • aşağıdaki sözlerin sahibi on numara bir kişiliktir kendisi;

evil is evil. lesser, greater, middling makes no difference. the degree is arbitrary, the definitions blurred. if i'm to choose between one evil and the another, i rather not choose it all.
  • oynadigim oyunlar icindeki en karizma karakter olabilir kendisi. witcherdir tür itibariyle. insan seklinde olsa da gozleri falan tovbe bi degisiktir. cok iyi kilic kullanir. ozelligi guclu olmasindan ziyade hizli olmasidir.
    cok guzel crafting yapar, supersonik potionlar yapip onlari icip bosslara kafa tutar ama fazla icince zehirlenir kafa olur. cani sikilinca kenara cokup efendi gibi meditasyonunu yapar. sevdigi hatun icin ki kendisi triss merigold yengemizdir, koskoca ceteyi cokertebilir. kuul buyuleri vardir. buyuler ve crafting dahil olmak uzere cok genis bi skill treesi vardir kahramanimizin.
    masumun ve yetimin hakkini savunur. gecimini bounty hunt ile saglar.

seslendiren abi icin: doug cockle
    http://www.imdb.com/name/nm0168339/?ref_=tt_cl_t1

- no man who meets the hunt returns to this world
    + i returned
  • reistir.
  • karizmasını yediğim rpg yaratığı.

havalar, cıvalar, cevabı yapıştırmalar, o kırçıllı ses tonu ve daha neler neleriyle adeta bi çikolatalı kruvasan.
  • the witcher adlı güzide oyunun biraz drizzt biraz cain azıcık da şahin k mantalitesine sahip ana karakteri.
hesabın var mı? giriş yap