şükela:  tümü | bugün
  • arkadaş chp'li de değilim kemalist de değilim. eskiden kemalisttim ve chp'deydim. o zamanlarda da chp'nin kılıçdaroğlu yönetimindeki bana göre kemalist olmayan kadrodan rahatsız olurdum. chp'nin yönetimindeki kadro ağırlıkla kemalist değil sadece kemalizme saygılı olmaya çalışan idelojisi belirsiz bir grup.
    ezanı türkçe okutan chp'dir ve bugün ezanın türkçe okutulmasını savunan adam chp'den atılmak isteniyor. bunun manası atatürk'ün partiden atılmasına çok yakındır.
    türkiye'de işlerin iyi gitmemesinin sebeplerinden biri de insanların ait olmadıkları yerde ısrarla durmaya çalışmasıdır. chp'ye ideolojik olarak bağlı olmayan özellikleri uymayan chp üyesi bir grup chp'nin isminden faydalanarak bir yerlere gelmeye çalışmaktadır.
  • sonra ''akp niye 16 yıldır iktidarda ?''

tanım : siyasi sorulara cevap olan başlıklar.
  • kesinlikle doğru bir sav. kılıçdaroğlu chp'yi muhalif olduğu partinin aynısı haline getirdi. "iktidara gelmek için iktidar partisine oy atanlardan oy devşirmeliyim, demek ki ben de iktidar ne yapıyorsa onu yapmalıyım" stratejisinin hiç tutmadığı bariz ortada olmasına rağmen bunu sürdürmeye inatla devam ediyor. chp'nin şu anki hali akp'nin aynısının daha kötüsü.

hiçbir alternatif görüş sunmuyor chp. tek söyledikleri ekonomiyi daha iyi yapacağız, yolsuzluk yapmayacağız. ee? tek sorun bu mu yani. sana oy veren insanla iktidara oy veren insan arasında dağlar kadar görüş farkı var. kitlenin görüşünü ve oylarını böyle mi temsil ediyorsun sen? oy alamadığı kişilerin sevgisini kazanmak için çıktığı bu yolda hali hazırda oy veren kişilerin saygısını yitirdi kılıçdaroğlu chp'si.

kırmızı çizgisi olmayan, net görüşü bulunmayan, türk dilini savunmayan*, türk halkının çıkarlarını korumayan*, laikliği savunmayan bir chp istemiyoruz artık. biz bekliyoruz ki chp çıksın, bu ülkenin anayasasında geçen laiklik ibaresini vurgulasın. diyanetin devasa bütçesini sorgulasın, dini olmayan bir ülkede diyanete niye zorunlu para verildiğini sorgulasın. diyanetin hangi yetkiyle türk vatandaşından aldığı vergiyi yurtdışına yardım adı altında gönderdiğini sorgulasın.

liderleri seçim öncesi cuma namazında poz veren, din üzerinden şov yapan chp mi olur ya?