şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trt belgesel kanalında rastladığım türk yapımı cinayetleri çözmeye çalışan belgesel.. emek harcanmış gibi görünmekte..
 • adı üstünde gerçek cinayet hikayelerinden yola çıkıp yarı belgesel-yarı kurgu formatında hazırlanmış bayağı sürükleyici bir program. türkiye için düşünecek olursak sıçmaya çok müsait ve gerçek kesit’e bağlama potansiyeli yüksek bir formatı, çekim teknikleri, kurgusu, senaryosu vs ile gayet dünya standartlarında bir hale getirip hazırlamış elemanlar. beklediğimin çok üstünde bir tv show olmuş açıkçası. tebrik ediyor ve devamını bekliyoruz.
 • 8. bölümünde şok üstüne şok edici ve hayretler içerisinde bırakan bir hikayeyi ele almış belgeseldir. hiç izlemeyenler bile sadece bu bölümü izlesin.
 • daha ilk bölümünde kanımı donduran türk belgeseli. bildiğimiz üzere cinayet romanlarından film yapılır ancak ilk bölüm tam bir cinayet romanının konusu olmuş. bunu yazıya döksen çok iyi kurgulanmış bir yapıt denir ancak gerçek olması bu ülkede can güvenliğimizin hiç olmadığını ortaya çıkarıyor...

  --- 1. bölüm spoiler ---

  sen gidip ülkenden (almanyadan) türkiyeye gel bi tane psikopat, korku filmine başrol olacak otel temizlik görevlisi seni gözüne kestirip öldürsün.

  halbuki senin görmeye geldiğin eski kocan seni sadece darp etti diye almanya'dan sınır dışı edilsin. ülke var ülke var işte.

  --- 1. bölüm spoiler ---
 • aslına çok iyi hikayeler, olaylar şaşırtıcı ama çekim, kurgu ve kast felaket. bi kere olayları anlatan emekli polislerin promterdan yazanları okudukları o kadar açık ki, sürekli bir noktaya bakarak ve duraksayarak okuyorlar, üstelik o metni daha önce hiç okumadıkları çok belli. kast ise felaket, hamile dedikleri kadın en az atmış yaşında teyze çıkıyor veya 6.bölümdeki gibi baba esmer, anne kumral türk tipi insan çocuk ise bildiğin melez, kıvır kıvır saçlarla tam bir amerikalı. bu şeylere dikkat etseler gerçekten çok başarılı bir yapım yoksa gerçek kesitin bir tık üstü olarak kalacak.
 • digiturkte heyecanla takip ettiğimiz discovery ailesinin ıdx kanalının yakından takip ettiği konulardandır.

  ıdx
 • 8. bölüm tam bir pulp fiction'dır, tarantino duysa kaçırmazdı bu hikayeyi öyle bişi. dizi de yavaş yavaş daha iyi bir cast ve daha az hata ile güzelleşiyor, böyle devam etsinler, merakla bekliyoruz.
 • gerçek olaylardan yola çıkan, konu bakımından romanlara taş çıkaran bu kadar olmaz hayal bile az kalır denecek yaşanmışlıkları anlatan program.

  polislerin amirlerin psikologların kameraya yan dönmüş şekilde gözleri sabit anlatımları son bölümlerde kameraya karşı olsa da hala gözlerini kırpmadan tek düze şekilde okumaları rahatsız edici.

  kullanılan giriş ve müzikler biraz kanıt dizisini hatırlatıyor.

  dizi formatından biraz çıkabilse mükemmel olacak.

  bir de seri katil olanların ilk cinayetlerinde rahatlama hissettiklerini söylemeleri, sonrasında aynı duyguyu almak adına ve yakalanmadıkları takdirde buna devam edebilmeleri korkutucu.

  intikam ve adaletin yanyana gelmesi ise ironik. gerçi millet olarak alışkınız değil mi böyle şeylere.
 • zaman bulunca daha ayrıntılı yazacağım ama hazırlayanların eline sağlık diyorum. trt belgesel web'te tüm bölümler izlenebilir. kimlerin yanında ne konuştuğunuza dikkat edin dostlar. kulak misafiri olan katilin nefesini ensenizde hissedebilirsiniz.
 • 17.bölümde hasiktir çekmeme neden olmuş belgesel. (bkz: çoklu kişilik bozukluğu)