şükela:  tümü | bugün soru sor
  • habertürk'te şimdi başlayan canlı tartışma programı. sunucuları kübra par ve eren eğilmez. ilginç iki kısımlı bir formatı var, nasıl olacak anlamadım ama iki farklı konuk ağırlayacaklarmış. ilk konuk chp istanbul milletvekili adayı prof. dr. ibrahim kaboğlu, ikinci konuk ak parti istanbul milletvekili prof. dr. mustafa şentop.
    adı gibi dobra bir program olmasını umut ediyorum.

edit: bülent arınç 'lı bölümü beğendim. ilk bölüm gibi kalabalık ve soruların uçuşup cevapların kaybolduğu bir program değil artık.
    iyi sorular soruldu. soruları daha özetlemek daha kısaltmak lazım. jürinin (ya da adı neyse o iki sorgucunun) konuğu biraz daha sıkıştırmaya çalışmaları gerekiyor.
    bu programa çıkan siyasetçilerin cesaretini de tebrik ediyorum. büyük cesaret!
  • kaboglu hocanın katıldığı bölüm oldukça güzel geçmekte. soru sorunlardan birisi binnaz toprak hoca diyeyim siz anlayın kaliteyi. şu anki türkiye için üst kalite bir program olmakta.
  • şentop’a bayağı bayağı soru yağdırılıyor şu an.

tuğrul türkeş’in tekrar seçim muhabbeti sorulurken “getirdiğiniz sistem yeni bir sistem sorunu doğurmuş olmadı mı?” şeklinde sorulunca bir rengi değişti şentop’un
  • yeni bir format ile türk televizyonlarına merhaba diyen program. kimin ne dediği belli değil. kalabalık olduğu için olsa gerek konuşulan konu atlaniyor sonra geriye dönülüyor. ben beğenmedim. bir "açık ve net" değil.
  • bugün denk geldiğim program. kırmızı ağırlıklı olması yetmezmiş gibi çizgili mizgili karmakarışık bir dekoru var. öyle bir görsel karmaşa var ki programı dinleyip de formatın ne olduğunu anlayamadım. allah akıl fikir versin, bu nasıl bir tasarım.
  • akademisyenler nasıl belli oluyor ama. diğerleri kendin çal kendin oyna
  • kanalları gezerken meral akşener'i görüp biraz izleyeyim dedim. öyle program mı bitirilir ulan! kadının sözünü kesip programı kapattılar.
  • kültür sanata dair garip şeyler konuşuluyor şu anda. ne başı ne ortası ne sonu var. iş kemalizmden osmanlıya ordan kapitalizmin etkisi/ hegemonyası derken ahmet yenilmez, ataol behramoğluna "hocam herkesi saydınız akifi saymadınız" diyor. ismail kılıçarslan çıkıyor minyatür önemlidir diyor. heralde tek net anlatılan şey kültür baskıdan azade olmalı. tüm katılımcılar bunda hemfikir.
  • bu geceki programda algı yönetimi konuşulan habertürk programı

şimdi. hepiniz üç aşağı beş yukarı saçmalıyorsunuz

misal gezi olayları başta olmak üzere sarı yeleklileri ve arap baharını size soros'un nasıl yaptığını,nasıl algı yönettiğini, nasıl sıradan bir 'dolandırıcı' gibi çalıştığını anlatacağım bir yazımda. şimdi ailevi problemler vs il dışındayım, dönünce detaylı yazılarıma devam edeceğim.

işin garibi bunu bilmesi gereken istihparat örgütlerimizi de kpss 60 ile doldurdunuz da mı bunu öngöremiyor, bunu bilemiyorlar ya da idrak edemiyorlar.

bu akşamdaki prpgramda ruh hastası klasik ruh hastalarını tarif ediyorlar, realiteye, gerçeğe en ufak bir bağlantı yok.

araştırmacılar bunlar, türkiyenin en büyük tv'lerinde yer işgal ediyorlar, ben de evde bizimkilerle 20 lira evet 20 lira nedeniyle kavga ediyorum. hem de senelerdir.

mazlumlara bunu yapmanın hesabını ağır ödeyeceksiniz, hepinizin asıldığını görecek bu millet. bir mazlum olarak kendimden bahsedersem sizin yüzünüzden aile kuramadım misal. kaç kadın parasızım diye reddetti, kendime güvenim kalmadı 20 lira için ailesiyle tartışan adamın kendine güveni kalmaz. böyle bir adamı da türk filmi edebiyatı yapanları dışarı alalım, hiçbir kadın istemez. hem ben sizin gibi karikatür gibi de gezmiyorum. hala çok yakışıklıyım. ortalama olanınız bile böyle bir süreçte kafasına sıkardı, siz ise bu şartlarda deli olup olmadığımı tartışıyorsunuz. sapık mıyım değil miyim kriterini yapıyorsunuz. herhangi biriniz. evet herhangi biriniz kafasına sıkardı

peki bunun hesabını sormayacağım mı zannediyorsunuz. yukarda allah var beyler, benim inancıma göre mazlumlar kısas dahil her türlü hesabı sorar.

ve and olsun hesap vereceksiniz, hepinizi yazdım, tek tek, hesap vereceksiniz.