şükela:  tümü | bugün
 • kadınlık ruhunu kaybetmemiş, kaşarlaşmamış, güçlü, erkeksiz yapabilen, hayatındaki adamı mutlu edebilen, sevebilen, duygusal, sadık, her önüne gelen adamı hayatına sokmayan, hayatın tadına varabilen ve yanında hayatın tadına varabildiğiniz kadın.
 • erkeklesme modasından sıyrılmıs,gercekten bir kadında olmasi gereken hırs,kapris,kiskanclik,masumiyet,aptllık,güzellik,saflık ve en onemlisi zerafet gibi ozellikleri olan kadin.
 • gerçek kadın; bedeni, ruhu ve aklıyla kendisini bu anlamda değerlendirecek olan erkeği tamamen uyarabilen kadındır. bu üç bütünleyici özellik bir kadının varoluşunda somutlanmışsa eğer, erkek kadının bedenini önüne serdiği bir seccade olarak kabul etmekten çekinmez. erkek kadının bedenine doğru her secdeye yattığında sadece bedene yönelik bir sperm bağışında bulunmaz. beden akla ve ruha ulaşmak için kullanılan bir köprüdür aynı zamanda.

  bir gerçek daha vardır ki, bence gerçek kadın bir kurgu değildir. doğuştan gelen özelliklerle sunulmuştur hayatın sürülmeye hazır bereketli tarlasına. erkek bir kurgudur. o yüzden bütün bilim adamları ve dahiler erkeklerden çıkar. erkek apollonyen bir motivasyonla hayata karşı kendini şartlar. kadın ise doğuştan gelen üretkenliği ve çekici yabanıllığıyla dionizyen bir coşkuyla yaşar hayatı. o yüzden anlaşılmazdırlar. bir erkek ne kadar anlaşılmaz olabilir? bir düşünün... bedeni bile standarttır erkeğin. ama kadınlar.. her biri farklı farklı... hayata sunulmuş.. hakedilmeyi bekleyen kadınlar... ve gerçek kadınlar dünyada hiç bir gücün üzerinizde yaratamayacağı etkileri yaratırlar. dünya edebiyatının çatısı, gerçek kadınların fethedilmeyi bekleyen yumurtalıklarına yapılmış seferlerden oluşur mesela. anne karenina kendini treninin altına atar vagonlar dolusu rüyalarıyla. medea doğrar yavrularını en bilenmiş intikamın keskin kılıcıyla. antigone arar durur mezarları doldurabilecek kutsal birkaç avuç toprak. gerçek kadın belki de ütopyadır. ama belki de şu an yanınızda, sol çaprazınızda bir hürriyet gazetesi bile okuyabilir. bilemiyorum. gözüne bakın. görüyor mu sizi gerçekten? bedeni yılankavi mi sevişirken? aklınızın tavanına yeni anlam ampulleri asabiliyor mu? ne zor sorular bunlar? cevaplamak yerine aşık olup kendi mükemmelliğimizi yaratmaya devam edelim o halde. her kadında en azından bu gerçeklikten izler vardır. beğenmiyorsanız sevişirken ışıkları kapatın. karanlık yanılsamanızı gerçeğe kaydırabilir çünkü. en azından böyle bir seçeneğimiz var. kötü mü?
 • baktığınızda görebildiğiniz * kadın.
 • (bkz: asil)
  (bkz: zarif)
  (bkz: zengin)
  (bkz: karakterli)
 • kadin olmak i¢un ¢aba sarfetmi$ kadindir.
  (bkz: bulent ersoy)
 • patladiginda "- tissssss..." sesi degil "- sacimi supurge ettim!" sesi cikaran varlik.
 • dove olsun, nikeolsun bir çok kampanyada karşımıza çıkmaya başlayan yeni reklam kadınıdır.
  http://www.bigumigu.com/bigu/haber.asp?hid=323
 • (bkz: lilith)
  başka kim olacaktı ki.