şükela:  tümü | bugün
 • durun vurmayın hemen, beyanat benim değil. atatürkçülüğüyle bilinen yazar aziz nesin'in. herhangi bir suser tarafından dile getirilse "ağır troll" damgası yedirtecek bu sözleri kendileri abant tatili sırasında söylemiş.

  link : http://imageshack.us/…/aziznesingercekmusluman.png/

  http://a1111.hizliresim.com/r/8/dp05.jpg

  edit: verilen bağlantıya tıklanıldığında da görüleceği üzere aziz nesin bu sözünü " müslümanları aşağılamak" için değil, "atatürk müslümanlar açısından sevilecek birşey yapmadı. " diyerek açıklıyor.
 • müslümanın gerçeği nasıl oluyor acaba?bunun kararını kim veriyor?
 • internet yayginlasip coluk cocugun propoganda aleti olunca duyulmaya baslanan kolpa "quote" lardan baska biri.

  einstein da "ananin ami cok guzeldi tuzlu tuzlu" demis mesela tam izafiyeti kagida dokmeden once. tamam.
 • son derece doğru bir tespit. aynı şey aleviler için de geçerli.
 • yanlış bir önermedir . asıl gerçek müslümanlar atatürk'ü sever . onun allah'ın türk ve islam dünyasına gönderdiği bir lütuf olduğunu kabul eder . şirk yuvaları tarikatları kapatarak , kur anı kerim türkçe meali bastırarak bize yüce dinimizin aslını tanımamızı sağlamıştır. her hareketiyle islama hizmet etmiştir. islama ters düşen tek bir hareketi tespit edilmemiştir , varsa da arkasında başka bir hakikat olduğuna inanırım .
 • son derece doğru bir önermedir.
 • ahlâken müslüman olamamış islamcılar ne kadar dangalaksa, salt atatürkçüler, varsa yoksa atatürkçüler de o kadar dangalaktır. ben bir müslüman olarak atatürkün iyi yanlarının olduğu kadar, kötü yanlarının olduğunu da söylerim. fakat atatürke salt düşmanlık yapanla dostluk kurmam, arkadaşlığımı bitiririm. neden? çünkü bir insan hem atatürkün arkadaşlarıyla birlikte kurduğu türkiye cumhuriyetinde yaşayacak, hem de atatürkü sevmeyecek. bu olacak iş değil. böyle insanlar eğer iddialarında ve davalarında dürüst iseler, niye türkiyede yaşıyorlar ki? ingilterede, amerikada, belçikada, avustralyada, japonyada yaşasın. kim ne derse desin, türkiyede bir atatürk gerçeği var. zorla seversin veya zorla nefret edersin diye bir şey yok. sevmiyorsan bile bu gerçeğin farkında olacaksın. eğer sen türkiyede yaşadığın hâlde iranı ve arabistanı örnek olarak gösteriyorsan, tıpış tıpış o övdüğün ülkelerde yaşayacaksın.

  aziz nesin türk milletinin kahir ekseriyetine aptal diyerek milletimizin asabiyyet-i diniyyesiyle dalga geçmiştir. ondan sonra da utanmadan gerçek müslümanlar atatürkü sevmez demiş. türkiyede gerçek müslüman var mı ki böyle bir laf söylüyor?
  ben hayatım boyunca bir tane gerçek müslüman görmedim. varsa bir tane müslüman, adam gibi müslüman, müslüman gibi müslüman, söyledikleri doğrudur derim. öyle kara çarşafa bürünüp salt atatürk nefretiyle islamcılık yapılmıyor. bu aynı şuna da benzer: hem teknolojiye düşman olacaksın, hem de teknolojik ürünler kullanacaksın. hem gavurların icad ettiği şeye gavur icadı diyeceksin, hem de evinde yaz mevsiminde ve kış mevsiminde klima kullanacaksın. çamaşır makine ve buzdolabı, hatta bulaşık makinesi kullanacaksın. böyle bir saçmalık olmaz.

  bu yüzden aziz nesin'in söyledikleri velev doğru olsa bile ciddiye alınamaz. insanın sevmeme, saygı duymama özgürlüğü vardır fakat birilerini sevenlere hakaret etme özgürlüğü yoktur. kendisiyle çelişen beyanatlarda bulunma zorunluluğu yoktur.

  atatürkü sevenler hem cahil, hem ahmak, hem de islamı bilmiyormuş. bu tamamen aptalca bir beyanattır. çünkü bunları atatürk tek başına yapmadı. eğer atatürk, hakikaten islam düşmanıysa, bunu devletimiz, hükümet veya parlementerler açıkça, mertçe söylesin. niye söyleyemiyorlar? eğer söyleyemiyorlarsa, atatürkün islamla çelişen bir hareketi yok. demek ki atatürkün insani hataları olduğu gibi, insani iyi yanları da var. zaten atatürk veya bir başkası, islamın düşmanı olsaydı, günümüzde islam diye bir şey kalmazdı.

  kadir mısıroğlu'nun söyledikleri saçmalıktan ibarettir. ne diyor mısıroğlu? atatürk ebu cehilden daha büyük kafirdir diyor. ya da buna benzer bir sözdü. her neyse... neymiş? ebu cehil, hakkın tesisine karşı çıkmış, muhalefet etmiş. atatürk ise müesses nizamı yıkmış. sanki atatürk bunu tek başına yapmış gibi. sanki ebu cehil tek başına islama muhalif olmuş gibi. bunlar tek kişiyle olacak şey değil. eğer atatürk müesses nizamı tek başına yıktıysa, günümüzde o kadar tarikat ve cemaat var. onlar neci? bunlar hep boş lakırdılardır, laf ü güzaflardır.

  atatürk adına zılüm yapılıyor da, islam adı kullanılarak zulümler, münafıklıklar yapılmıyor mu? birisi bana dese ki, şahıs adına yapılan zulüm mü kötüdür, yoksa islam adı kullanılarak yapılan zulüm mü kötüdür? islam adı kullanılarak yapılan zulüm kötüdür derim. eğer ortada bir zulüm varsa, zulüm her iki taraftan da sâdır oluyor. bizi salak, kör ve enayi yerine koymayın.

  sen ahlaken müslüman olamadığını söylüyorsun müslümanların, ondan sonra da atatürkü seven ahmaktır, cahildir diyorsun. eğer sen ahlaken müslüman olamadıysan, atatürkü sevdiğini söyleyen ahmaktan daha cahilsin demektir. insanları atatürkü sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayırıyorsunuz. ben gözümle gördüm bunları milli görüşçülerin içine girdiğimde. adam atatürke resmen put kemal diyor. peki atatürkçü milli görüşçüye ne diyor. sen de put gibi kâbeye tapıyorsun diyor. milletimizi tahrik eden bu iki söylem de söylem değildir. hepsi bize zarar veriyor. toplumu resmen ayrıştırıyorlar. türkiyede şu an, farklı görüşler birbirini sevmiyor, hepsi birbirinden nefret ediyor. ben islamın bu kadar sevgisiz, bu kadar nefretçi bir toplum ortaya çıkaracağını düşünmüyorum. islam bu olamaz! günümüzde yaşanan, idrak edilen islam, kesinlikle islam değildir. bunu bana kimse inandıramaz! bıktım artık, hepsinden iğreniyorum.

  benim yakın bir akrabam, kaç senelerde işsiz kaldı. ülkücüdür kendisi. ülkücülüğünü de tepe tepe kullansın. benim cehepeli, solcu olduğumu zannederler. ben bir ara mehepeye rey vereceğim demiştim. bana ne dedi biliyor musun. mehepeliler atatürkü sevmez dedi. ben yine de salak gibi mehepeye rey verdim. sırf o sevmediğim akrabama kıllık olsun diye. söyledikleri yalandır belki diye. ama şimdi ülkücü olan bu adam, varsa yoksa akepe diyenlerden. ailesi, anası babası da böyle... akepeye rey verin, akepeye üye olun, iş bulmanız kolay olur diyenlerden. işte bunların islamcılığı, milliyetçiliği bu kadar! siz bu kadar adi, bu kadar namussuzsunuz. sizin ekmeğinizi a veya b partisi verebilir. benim ekmeğimi onlar vermiyor, allah veriyor, allah, allah!
 • aziz nesin'in bağlamından çıkarılmış ve çarpıtılarak 20 saniye kesilmiş haldeki videoları ile siyasal islamcılar tarafından atatürk'e karşı argüman haline getirilmeye çalışılan beyenatıdır.

  ayrıca başılığı açan "atatürkçülüğüyle bilinen yazar aziz nesin" demiş, yahu adam ben atatürkçü değilim diyor?

  10. dakikadan itibaren seyredin...
  https://www.youtube.com/watch?v=ycvjmfugc4c

  esasında anlatılamak istenen konu bambaşka ama youtube kendine müslüman diyenler tarafından videodan sadece 20. saniyesi kesilmiş video ile dolu.
 • başlık altında bu sözün doğruluğuna değinenler olmuş. zaten bu lafın doğruluğunu ancak dini terk ettikten sonra anlayabilirsiniz. (bkz: oksimoron)