şükela:  tümü | bugün
  • toplu mezarlar kazılmaya başlandı. istanbul’da sadece bir toplu mezara 19 defin işlemi yapılmış. verilen sayılar kesinlikle gerçeği yansıtmıyor.

edit: kaynak

https://twitter.com/…tatus/1242974021550931968?s=21
  • beklerim. şehit sayısını gizleyenlerden, beklerim.
  • sahada çalışan doktorların süreçle ilgili değerlendirmelerinin yer aldığı ilgili video: link

yetersiz test yapılması ve ölüm raporlarına ilişkin değerlendirmelerin yer aldığı videoda sağlık çalışanları içerisinde virüsü kapanların çok olduğu ve resmî kayıtların çok üzerinde vaka sayısının olduğu belirtiliyor. bu durumda salgının yayılma hızı sandığımızdan çok daha fazla, daha korumasız ve daha çok risk altındayız. virüsün bulaşması ve başkalarına bulaştıracağım tedirginliğini üzerine böyle bir durumla karşı karşıya kalınca alacağımız sağlık hizmetleri için de durum endişe verici.
  • ben virüsün tarafındayım..
  • hafta başında sağlık bakanının açıklaması nasıldı?

her tarafa yayılmış durumda(biz krizi iyi idare ediyoruz ama...)
    herkes kendi ohalin ilan etsin(...sokağa çıkma yasağı ilan edebilecek durumda değiliz...)
    ilaç denemeleri yapıyoruz(...ya tutarsa)
  • ben olsam ben de saklarım gerçek sayıyı. bir vakada kolonyayla yıkananlar oldu. birden açıklandığını düşünsenize. duygusal,bilinçsiz ve heyecanlı bir millet olduğumuz için ben doğru buluyorum.