1339 entry daha
  • --- alıntı ---

ankara tıp fakültesi'nin tanzanyalı öğrencisi msangi, mhp'lilerden etkilendi ve ülkücü oldu. bahçeli hayranı msangi'nin hedefi ülkesinde mhp benzeri bir parti kurmak.

mhp lideri devlet bahçeli'nin geçtiğimiz günlerde ilginç bir konuğu vardı. ankara tıp fakültesi 3. sınıf öğrencisi 25 yaşındaki tanzanya'lı waziri juma msangi mhp liderini makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

vatan gazetesi'nden mert inan'ın haberine göre msangi, kendini tanzanya kökenli ülkücü olarak tanımladı, bahçeli ise tanzanyalı konuğuna "madem ülkücü harekete sempati duydun, gönül verdin. senin diğer adın alp olsun. irtibatta olalım" dedi. ülkücü camiada adı waziri alp juma msangi ülkücük serüvenini şöyle anlattı: "3,5 yıldır türkiye'deyim. siyaset ve günlük politikayı takip etmeyi seviyorum. türkiye'de öğrenim gören bir yabancı olarak, milliyetçi insanların yabancılara bakış açısını merak ediyordum. 'acaba naziler gibiler mi?' diye düşündüğüm bile olmuştu. içimden bir ses 'kim bu ülkücüler?' diye araştırmamı söyledi."

"kanim kaynadi"
    okuldaki en yakın arkadaşım alparslan ertenlice, ülkücü harekete gönül veren bir arkadaşım. onun ve çevresindeki insanların sözünde duran, dürüst, vatansever ve ülkeyi korumak isteyen gençler olduğunu gördükçe mhp'ye sempati duymaya başladım."

"babacan ve sevimli"
    "alparslan ve babasına bahçeli ile tanışmak istediğimi söyledim. bu isteğim çok hoşlarına gitti ve tamam dediler. 15 günlük sömestır tatili için alparslan'la birlikte tanzanya'ya gittik. bana sembolik olarak ülkü ocaklarının tanzanya temsilcisi olduğumu söyledi. bahçeli'ye hediye olarak geleneksel afrika haritası ile ülkemde çekilen fotoğraflardan aldım. bahçeli ile buluşmamızda hediyelerimi takdim ettim. çok mutlu oldu. 'senin adın alp olsun' dedi. 'onur duyarım efendim' diyerek, bozkurt işareti yaptım. bahçeli babacan, sevimli ve mütevazi bir insan."

"faşizan değiller"
    "eski ülkücülerin hayatını okuyorum. türkeş'i araştırıyorum. dokuz işık kitabını okuyacağım. bir keresinde ankara ülkü ocakları'na gitttim. dışarıdan anlatıldığı gibi şiddet yanlısı faşizan insanlar değiller. beni sevdiler. yabancı görmediler. hepsi bana sarılmıştı.

tanzanya'nin mhp'si
    waziri juma msangi okulunu bitirince ülkesine dönüp genel cerrah olarak çalışmak istiyor. tanzanya'da vatanseverlik ve milliyetçilik duyguları gelişmiş olmadığını söyleyen msangi "mhp ve bahçeli'yi rol model alıp tanzanya mhp'sini hayat geçirmek istiyorum. umarım birgün bahçeli'yi de ülkemde ağırlarım" diyor.

--- alıntı sonu ---

kaynak: http://www.habera.com/…-kaptirdi-haberi-176614.html
446 entry daha
hesabın var mı? giriş yap