şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayat denilen bu yolda diyerekten arabesk bir giriş yapıp devam etmek isterim ki;

    bu insanlar genelde mutlu insanlardır.

    ben de bu tarz insanlara özeniyorum. hedef koyuyor kendine, amaç ediniyor ama bunlar öyle fantastik, hayalperest şeyler değil. gayet akla mantığa sığan, olabilitesi yüksek, belli plan ve programlarla ulaşılabilinecek hedefler oluyor. sonra başlıyor o hedeflere sırasıyla ulaşmaya çalışıyor.

    mesela bu insan "ferrari alıcam" demiyor da "ilk önce 20.000tl'lik bir araba alıcam, sonra yavaş yavaş yükselticem" diyor. gibi. aferin lan sana gerçekçi hedefleri olan insan.
  • bazen benim bu insan ama bazen. her zaman olmayı dilediğim insandır aynı zamanda. kendine üstteki entry de dendiği gibi ulaşılabilir,makul ve sıklıkla kolay hedefler koyar ve bir bir gerçekleştirir hayallerini.kolay demişken kısa vadede zor ancak uzun bir zaman dilimine yayıldığında kolay olan hedefler. keşke olabilsem.
  • mantıklı insandır. hayalini hedefe dönüştürmesini bilir. sonra da hedefine ulaşmak için yapması gerekenleri düşünür. bu noktada eğer akıllı, çalışkan ve az da şanslıysa hedefine ulaşır. diyelim ki ulaşamadı, hemen kendine yeni hedefler koyar. bu süreç hedefine ulaşıncaya kadar tekrarlanır. tabii ne kadar gerçekçi olsa da hayal kurmaktan vazgeçmez bu insan. önemli olanın hayalleri mantıklı bir şekilde değerlendirerek ulaşılabilecek hedeflere dönüştürmek olduğunu bilir.