şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kusura bakmayın sayın sözlük ahalisi. sizin öve öve bitiremediğiniz her siki dünyanın geri kalanı beğenmek zorunda değil. malesef ki gerçekleri birinin çıkıp yüzünüze vurması gerekiyordu.

şöyle ki;
    nutella: fındık falan yok amk. bildiğin kimyasal. sarelle bile daha iyi amk.

behzat ç: sadece 2 sezonu güzeldi. abartıldığı kadar efsane değil,oyuculuklar,olay örgüleri rezil.

leyla ile mecnun: 1.5 sezonu efsoydu,kalanı bok gibiydi. hepiniz de iyi biliyorsunuz ki gezi eylemlerine katıldıkları için değil,boka sardığı için bitti dizi. burada kaç kişi son sezonunu tek bölüm bile kaçırmadan izleyebildim diyebilir?

erdal beşikçioğlu: behzat ç. öncesi ve sonrası tek bir tv projesi dahi tutmamış başarısız oyuncu. tiyatro da iyi olabilir ama tv ve sinema da bildiğin hande erçel kadar bile başarılı değildir.

dexter: her bölümünde sikik sikik mantık hataları var

kanada: normal bi ülke. gidenlerden deli gibi öveni görmedim,gidemeyen daha çok övüyor amk.

kürt: bir italyan değil. m.ö 5000 yılına dayanan tarihleri de yok,ülkeleri falan da yok. özgürlük savaşçısı değiller.

zombi saldırısı: öyle bir şey olmayacak bence malsınız.

insanın amına koyan şarkılar: bilinmeyen şarkı yazacam diye çok kasmışsınız. amınıza koyulmasını istiyorsanız cep no verebilirim.

kedi: sıradan bir hayvan. kedi övecem diye çok aptal durumlara düşüyorsunuz. çok abartıyorsunuz. gerçek hayatta çoğunuzun sikinde değil sosyal medyada duyar kasıp prim yapıyorsunuz.

kanada başbakanı: yakışıklı değil. o yaptığı maymunluklar komple pr çalışması. keriz olmasanız inanmazsınız.

rusya: malesef ki süper güç değil. abd karşısında durabilecek bir güç değil. güçlü ülke,kızları güzel abartmayalım başka. burada ı love solculuk zihniyetiyle rusya övüyorsunuz.

menemen: normal bir yiyecek. ekmeği bana bana yiyin,övmeye gerek yok.

rakı: aydın boysan sizin kadar övmedi. yanında şu yenir bu yenir diye milyon şey yazmışsınız,her şey yeniyor işte yanında amk. 20 yaşındaki bebeler, "rakının yanında zeki müren dinlenir abi yeaaa" diyor sizin yüzünüzden. rakıya evet, rakı edebiyatına hayır. edebiyat yapanları siklemiyoruz.

ekşi sözlük: reklam verenler dışında sikine takan yok. dizi senaristleri de, iddia ettiğiniz gibi burayı okuyup, dizilere ona göre yön vermiyorlar mal mısınız amk? kasmayın yani...

işte böyle beyler. aklıma geldikçe editlerim.

creeping dutchman adlı yazar sağolsun rick and morty i yazmış. ulan içim soğudu ciğerim ferahladı resmen. çok boktan bir şey o yahu. tamam boktan demek abartı ama yahu bi numarası yok ki bu çizgifilmin gumball daha güzel.
  • kemal kılıçdaroğlu: chp değil de akp'li bir bürokrat olsa hepiniz kim bunu siyasetçi yaptı diye dalga geçiyordunuz.
  • sonunda biri kral çıplak dedi.
  • gerçekten gereken bir eylem. başarılı bir çalışma. sözlük yazarları görülen gerçekleri kabul etmek istemediği için -anlaşılması en zor şey herkesin apaçık gördüğü ama kimsenin görmeyi tercih etmediği şeydir- bazı kişilerce burada yazılanlar aptallık cehalet olarak değerlendirilebilir. ama aklıma geldikçe editleyeceğim bir entryi haketmiştir.
  • chp: tarihin en loser partisi. bu partiden bi bok olmayacağını hala anlamak istemeyenler var malesef.

gezi eylemleri: ülkeye ve millete zarar vermekten başka bir işe yaramamış fuzuli iş. boşuna duygusallaşıp taksim meydanda çadırda kızlı erkekli kalıp bira içtik diye övmeye kasmayın.
  • star wars: boktan film. uyuyakalmadan izleyebilecek olana madalya verilmeli.
  • (bkz: köy hayatı)

sorsalar hepiniz köye yerleşirsiniz dimi
    ama kazın ayağı öyle değil gençler tünelin ucu bombok yere çıktı sakın gelmeyin.
  • yüreğime hançer gibi saplanan bu gerçeklerle nasıl hayatıma devam ederim? onu düşünüyorum kara kara..

(bkz: gene kandırıldık)

not : zombi saldırısı olsun da gör ebeninkini zira olmasını da isterim. sensin mal.