şükela:  tümü | bugün
  • hayatımın tek gercegi.

kucukken annemle babam cok ciddi kavgalar ederdi, iddia ediyorum hicbir cocugun o evden "normal" cıkma sansı yoktu ve gene iddia ediyorum, ben "normal" cıktım.
    cunku onlar kavga ederken kapanırdım odama, koruklerdim muzigi, dans ederdim, hayal kurardım, yazı yazardım.
    benim hastalanmama bu engel oldu.
    beni resmen bu son derece bilincsizce kurdugum sistem kurtardı.

o zamandan mirastır bana istedigim seyi netlestirip istemedigim seyin netligini azaltabiliyorum.
    yoksa dunya katlanılmaz bir yer olurdu.
    hic ictenlikle gulumseyemezdim ki ben.
  • (bkz: gazetecilik)
    (bkz: televizyon)
  • mutlulukları koyultup mutsuzlukları acmak.
    peki bunu niye yapıyoruz?
    cunku mutlu hissetmeyi seviyoruz.
    ben beni huzursuz eden her seyden bilincli sekilde kacıyorum, neselendiren her seye can yelegine sarılır gibi sarılıyorum. hayatı sevmek de boyle bir sey. cunku hayat kaotik. guzellgi kadar cirkinligi de var. ben cirkinliklerini kendime dert edecegime guzelliklerimde sefa surmeyi seciyorum.
    hayat oyle de geciyor boyle de. 40 sene sonra mezarda olacagız ya da en iyi ihtimalle altına çişini kacıran tontonlar olacagız. yasamı kaliteli gecirmek cok onemli. bu da nedir? yasamı mutlu-huzurlu-saglıklı gecirmektir.

hayatta her sey bakıs acısıyla ilgili.
    ben bazen uc maymunu oynuyorum. gormuyorum cirkin seyleri, duymuyorum isime gelmeyeni, bilmiyorum beni mutsuz edecegi.
    mutlu bir sey bulunca abartıyorum, susluyorum, tutunuyorum, boylelikle daha yogun yasıyorum mutlulugu, daha keyif alıyorum ve sureci uzatıyorum. mutsuzlukları cabucak geciyorum.

tavsiye ederim.
    -gulucuk de gulucuk-
  • gerçekleri tartışmaya açarak olabilir. herkes tarafından kanıksanan şeylerin ortak yönü hiç konuşulmamasıdır. o kadar gerçektir ki hiçbir yerde ondan bahsedilmez. sen hiç gökyüzü bu işte gördün mü? diyen birini gördün mü? gökyüzü hep odur zaten apaçık bir şey ve hep tepemizde olmasına rağmen onunla ilgili neredeyse hiç yorum yapmayız sadece gözlemleriz. ama biri çıkıp dese ki gökyüzü aslında yok ve halüsinasyon görüyorsunuz ve şundan dolayı şeklinde bir girizgahla tartışmayı açsa netlik bozulabilir. o zaman işte newton'un başına düşen elma gibi yaşam kanunları olarak görülen tartışılmaz şeyler bile aynı teknikle bulandırılabilir.