şükela:  tümü | bugün soru sor
213 entry daha
 • her fabrikanın önünde ana tren yoluna bağlanan bir ray sistemi olmasıdır. ve üretilen şeylerin bu tren yolu ağları ile en ücra yerleşim birimlerine kadar ulaşmasıdır. sadece çok kısa mesafede kara yolunun kullanılmasıdır. ne zaman tren yolu kara yolundan daha uzun olursa o zaman çağ atlarız.
 • -ülkeyi dışa bağımlılıktan kurtarmak için öncelikle kapalı bir ekonomi sistemine geçerek , geçici bir süreyle tüm yurt dışına kişi ve para çıkışını engelliyoruz.
  -tedavülde dolaşan nakit parayı yasaklıyoruz ve bu paraların bankalarda kişilerin kendi adına aktarılmasını sağlıyoruz,böylece tüm ülkedeki kara parayı ve hakedilmeden kazanılan paraların sorgulanma safhasına geçiyoruz ve gayri resmi kazançlara el koyuyoruz . bu esnada yapılan tüm alışverişler sadece ve sadece elektronik ortamda gerçekleşiyor.
  -tüm kişesel malvarlıklarını kayıt altına alıyoruz ve nasıl edinildiğini öğreniyoruz; bunu ülke genelinde ifşa ediyoruz, ülkedeki 80 milyon kimin ne kadar mal varlığı var genil bir database’den elektronik ortamda öğreniyor ve tabi ki şüpheli varlıklara gene el koyuyoruz.
  -ele koyduğumuz paraları ve diğer varlıkları devlet kasasına koyuyor bu paranın nasıl değerlendirilmesi gerektiğine dair projeler yarışması yapıp bunu referanduma sunuyoruz.

  not:ütopyaspor
 • (bkz: 1200 altın)
  (bkz: 2000 et)

  bu şekilde fortress age’den industrial age’e geçilebilir.

  insanlar değişmedikçe en mükemmel sistemi de getirseniz hiçbir şey olmaz. halk düzelirse eğer, o gerçekleşmesini umduğunuz çağ atlatıcı fikirler kendiliğinden gelecektir. tıpkı kaynayan sütün üzerinde kendiliğinden oluşan kaymak gibi.
 • hicbirseye gerek yok, silah bulundurma tasima vb sadece asker ve poliste olacak. bak mermisine guvenmeyen adam neler yapiyor, kendini ispat etmek icin nelerin pesinden kosmaya basliyor.
 • doğuya rüzgar gülleri yapılması ve doğunun elektriğini o rüzgar gülleri ile karşılanması..

  ve sloganı;
  kaçak elektriğe son rüzgar eserse elektrik var esmezse elektrik yok.
 • tbmm'nin oraya 2 evi dikiyorsun, etraftan 4 tane koyun bulup shepherdları dayıyorsun. 7 tane de oduncuyu koy ormana. 16-17 asgari ücretli işçi de bulduk mu çağı atlarız.

  edit: aegis yazarsak daha çabuk çağ atlarız.
2 entry daha