şükela:  tümü | bugün
  • neymiş, birine ya da bir şeye dokunduğunuzda gerçekte dokunmuyormuşsunuz da elektronlar birbirini itiyormuş, arada atomik boyutta boşluk varmışmış. yatağa yattığımızda aslında yatmıyoruz, çekim kuvvetine rağmen havada asılı kalıyoruz yani uçuyoruz. dur lan o zaman herkes havada yürümüş oluyor, yani herkes birer peygamber aslında! abicim, ben hamama gidip kese yaptırdığımda gözümle gördüğüm çıkan kire mi inanayım size mi? o kirler benim vücudumda ne arıyor madem? denize girdiğimde neden mayom, saçlarım ıslanıyor amk? madem sadece atomlar birbirine yaklaşıyor? denizden çıktığımda mayomun ve vücudumun kuru olması gerekmiyor mu? bu model doğru olsaydı, benim ortada ıslaklık olmadan sadece serin bir his deneyimlemem lazımdı. kısacası evrende boşluk diye bir şey yoktur. uzay boşluğu diye de bir şey yoktur. bu zırvalığı öne süren aynı zihniyet bir de gidiyor evrende kara enerjiyle, karanlık maddenin izini sürüyor amk. aslında uzay bu kadar boş olamazmış. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
  • (bkz: adezyon)
  • farklı bir cehalet açısıymış
  • mikro boyutta doğru makro boyutta yanlış olan zırvalıktır.
  • "camın bile içerisinde delikler olduğunu ve o deliklerden neden havanın ya da sıvının geçerek diğer tarafa ulaşmadığı" örneğini atlamış yazar tespiti.
    bana da saçma geliyor ama durum bu.
    koca uçak, demir yığını havada uçuyor, bu da bana saçma geliyor ama uçuyor...
    ne yapalım yere mi düşürelim?
    +sen uçma la ayı
    -neden?
    +fizik kurallarıma aykırı.
    edit: güzel bir tespit, başlığı ve ilk entrysini ben beğendim.
  • batı ne derse inanıyorlar hocam. bizim gibi imam hatip okumamış ki gerçekleri bilsinler. boşver, sıkma canını sen. akşam bayram abilerdeyiz bu arada. kontörüm gitmesin şimdi.