• bu geceden performans bekleyen yeni gelin var mıdır? çok merak ediyorum. damada bak;

sabah kalk
    banyo yap
    gelin arabasını al
    çiçekçide süslet
    gelin çiçeğini yaptır
    berberde damat traşı ol
    geri gel duş al
    üstünü giyin
    gelini ve en az 3 yancısını al
    kuaföre git
    kuaför önünde 5 saat dikil
    o arada eve koştur eksik meksik var mı kontrol et
    yolda salça olan çocuklarla uğraş
    haydi fotoğrafçıya git
    mavi perdenin önünde bulutların üstünde pozu ver
    düğüne gel
    odaya gir
    1 m² odada yaşamaya çalış
    pasta kes
    saatlerce dikil, takı bekle
    çılgın gibi oyna
    aile fotoğrafı çektir
    gelini, yancılarını ve bir kaç sap arkadaşını al yemeğe git
    bu arada gün boyu bütün hesaplar sana kaçsın

gece yarısı olsun, eve gel gerdek gecesi başlasın, ondan sonra takım elbiseyle sızıp kal. sonra da kadın boşayınca "bu kadın neden boşadı?" biraz empati kardeşim, birazcık empati.

gerçi bunun da çözümü var; şöyle tuttuğunu koparan bir sağdıç ve malatya pazarından küçük çaplı bir sepet her şeyin çözümü olacaktır. 2012'de kıyamet kopmaz, evlenirsem malatya pazarının detaylarını da yazarım.
  • çoğu zaman cinsiyetçiliğin ne kadar iğrenç olduğunu gözler önüne serilirken kâh gülerek kâh düşünerek hatırlananları da vardır.

yıllar önce halamın kızı evleniyordu; tüm akrabalar düğün münasebeti nedeniyle aynı yerde toplanmıştık. uzun yıllardır görmediğim akrabalarımın tümünü aynı zaman diliminde görüyor olmak güzel bir duyguydu.

sıkıcı düğün hazırlıklarının ardından düğün bitmişti ve tüm akrabalar evde toplanarak düğünün yorgunluğunu atmaya koyulduk. düğünde çalan iğrenç ötesi şarkıların etkisinden viski ile arınırken evdeki kadınlarda garip bir bekleyişin olduğunu gözlemledim. bu bekleyişin uzaması evde kısa çaplı bir tedirginliğe döndü. meğersem halamın kuzeniyle müstakbel eşi gerdek gecesinde beklemedikleri bir şeyle karşılaşmışlar: kan gelmemiş.

bu kanlı krizin ardından erkek tarafı, kız tarafı yani bize durumu telefonla bildirdi. bizler de o bölgenin âdeti gereği gerdek gecesinden çıkacak bir tutam kandan sonra erkek tarafına baklava götürecekmişiz. iğrençliğe bakar mısınız? tabi bir tutam kan gelmeyince baklava işi yattı.

müstakbel damadımız halamın kızını, kızlık zarı kontrolü için hastaneye götürmek istemiş. kızcağız da bu utanç ötesi durum için yanında annesinin olmamasını istemiş. haliyle utanmış kız. halamın kızı, annemin yanında olmasını istedi. annem sülalemize yeni katılan yobaz damadımız ve halamın kuzeni pazar günü akşamı hastanenin yolunu tuttular.

-tabi budan sonra olanları annemin bana söyledikleriyle yazıyorum-

hemen en yakın devlet hastanesine gitmişler. hastanede kadın doktor olmaması neticesinde damadımız müstakbel gelinimizi birkaç yüz kilometre ötede yer alan ısparta’ya götürmeye karar vermiş. burada yapılan kontroller neticesinde doktor hanım halamın kızının, kızlık zarının esnek olduğunu ve kızlık zarının büyük bir olasılıkla doğumda yırtılacağını belirtmiş. bu sırada sevgili damadımız çiçeği burnunda gelinimizi alnından öpmüş. annem bu boş durur mu? hemen lafı yapıştırmış:

annem: eeee demek ki bizim kızımız sağlamken; sizin erkeğiniz bozukmuş!

annemin damada verdiği bu tarihi ayardan sonra elini birçok kez öpüp başıma koymuşumdur. ayrıca tüm bahsettiğim olaylar vuku bulurken sadece benim ailemin medeni bir şekilde davranması benim için gurur kaynağıdır.
  • bi' erkek olarak benim de çekincelerim var bu geceyle ilgili. her şeyden önce ismi bi' kere tedirgin edici: gerdek gecesi!!! vay amınakoyım ya! tarantino filmi gibi. acilen değiştirelim, daha insani bi' isim bulalım. lütfen.
  • abuk bir çocukluk anıma sebep olmuş gece.

sanırım 1990 yılı, yani yaş 7 falan. köyde oturuyoruz. yan komşunun düğünü var daha askere gitmemiş çocuklarını evlendiriyorlar. bütün köy adetleri harfiyen uygulanmakta. düğün gecesi başka bir komşunun evinde erkekler oturmaktayız. ben de 7 yaşımda da olsam erkeğim yani. sonra gerdek saati geldiğinde ki sanırım akşam 10'a falan tekabül eder, cümbür cemaat kalkıp yola düşüyoruz. yaklaşık 10-15 kişi yürüyerek malum eve gidiyoruz. adamlardan biri de imam sanırım dua falan okumakta. hatta tekbir getiriyo da olabiliriz. evi yakmaya gidiyoruz sanki amk. derken malum evin önünde duruyoruz hoca dua ediyo, aradan damadın arkadaşları bunun sırtını yumruklayarak merdivene doğru bir süre kovalıyorlar. ben de hemen peşindeyim damadın. yan komşu olduğu için samimiyiz, ayrıca akrabalık da var. eve giriyoruz. uzun bir koridor düşünün. bir köy evi. sağlı sollu oda kapıları var. koridor kadın dolu. kanlı çarşaf bekleyen dedikoducu karılar düşünün. en az 10 karı var net. damadın ben heralde 5 metre falan arkasından yürüyorum. eleman ortadaki odaya girip kapıyı kapatıyor. tabi tahminen herkesin gözü damatta olduğu için 7 yaşındaki bi velete kimsenin baktığı yok. az sonra içerde olacaklardan habersiz ben ortada durup etrafa bakıyorum. derken bir anda damadın girdiği odaya doğru yürüyüp kapı koluna yüklenmemle 10 karının birden tutup beni çekmeleri ve kahkaha atmaları bir oluyor. gevrek gevrek gülen şişko karılar hala gözümün önünde. hala çarşaf bekliyolar amk.
  • çiftler arasındaki ilk resmi müsabaka..
  • şimdiii, benim kafamda canlanan hadise şöyle:
    ben bacak kadar boyumla bana alınan saten bihter geceliklerinden giyiyorum. geceliğin eteklerinin yerlerde süründüğü yetmezmiş gibi, bir de ayağımda topuklu tüylü terlikler var.. sevgilim benim bu evrimime alışık olmadığı gibi, ben de kendisini hiç ipek pijamalar içinde yatağın üstünde otururken görmemişim. birbirimize bakıyoruz, o robdöşambrını giymiş, elinde de bir puro tutuyor. ikimize birer viski koyuyor. ben gayet zarif hareketlerle viskimi yudumlarken, birden terliğimi savurup sabahtan beri topuklu ayakkabıdan hışırı çıkmış ayaklarımı ovalamaya başlıyorum. sevgilime bakıyorum, ipek pijamasının yakasından göğsünün kılları çıkmış. birbirimize bakıp gülüyoruz, kahkahalar atıyoruz, sonra diyoruz ki,
    -ya çıkar şunları, bak kıçımı dönüp yatarım valla...
  • evlilikten onceki gun yapilan penetrasyon olayi..

erkek kirkayak: hangi ikisinin arasinda ya soylesene ya cildirtma
    di$i: soylemeycem banne
  • memleketimizde; ihtiyaç duyulan tesisin, temelinin atıldıktan ortalama 10 sene sonra açılması geleneğinin, cinsel yaşantımıza yansımış yüzü.
  • ciftler bu isi genelde gerdek gecesine kadar halletmis oldugundan gerdek gecesi malum musabaka ikinci derecede onem arzeder. birinciligi kimseye kaptirmayan eylem odaya girilir girilmez dugun hasilatinin sayilmasi islemi olur.
  • öncesinde şehirde konvoy halinde tur atılarak,kornalar çalınarak,davul zurna eşiliğinde bütün şehre duyurulan (biz birasdan gerdeğe gireceğiz oleeyyy der gibi..töbe töbee ) malum eylem..
hesabın var mı? giriş yap