şükela:  tümü | bugün soru sor
 • düğün ve doğum kameramanı sonrası keşfettiğim yeni iş türü.
 • ulkemizde porno sektorunun yeterince gelisememesi sebebiyle yeni pazar arayislarina girmis kameraman turudur.
 • bir gerdek fotoğrafçısının itirafları

  bu işi yaklaşık 7 yıldır yapıyorum. tam olarak sanıldığı şey değil. öncelikle orayı netleştirelim. bazen sadece profesyonel video veya fotoğraf sistemini kuruyorum ve gerisine dair hiçbir fikrim olmuyor. bazen bunun üzerine editing için de geliyorlar. bazısı süreç boyunca başımda bekliyor, bazısı sadece ham materyali verip son ürünü alıyor. doğrudan ortamda bulunmamı isteyenler de oluyor. hatta iki kez yönetmenlik yapmamı isteyen oldu, açıkçası utanacağımı hiç düşünmemiştim ancak insan utanıyor direktif verirken böyle koşullar altında.

  tamamen karşılıklı güven üzerinden yürüyor. ben biliyorum ki bu kayıtların herhangi bir saniyesi, tek bir karesi bile sızsa hayatım kayar. hem bu işten artık para kazanamam hem de büyük ihtimalle çok daha kötüsü olur. çünkü genelde nüfuzlu, güçlü insanlar bu işlere girişenler. onlar da zaten tanıdıkları, güvendikleri bir nevi kefiller aracılığıyla bana geliyorlar. onlar da güveniyorlar yani.

  genelde dediğim gibi parası olan insanların merakı bu. yılda 5-6 tane çıkıyor. taş çatlasa 7-8 oluyor. ama parası çok iyi. çok bir yetenek gerektirmiyor. doğru yerde olmanın ekmeğini yiyorum denebilir.

  özetle, çok riskli bir iş. hem getirisi hem tehlikesi yüksek. tamamen şans yardımıyla bulaştım ben. başka yapan 1 kişi daha var diye biliyorum ama tamamen dedikodu da olabilir. dediğim gibi çok ketum alanlar bunlar.
 • (bkz: şaka mı bu)