şükela:  tümü | bugün
 • "asker işini yapsın, siyasete karışmasın" diyenlerin kim olduğu ile ilgili kafa karışıklığı yaratan trajikomik beyanat.
 • hükümetin kendi elinde tuttuğu bombanın pimini çekme isteğidir. bir diğer alternatif ise suçu rte'ye yükleyip sırtlarındaki ağırlığı atmak da olabilir. böylelikle azıcık küçülerek fakat mhp'yle bir koalisyon hükümeti kurup dansa (ya da ranta) devam edebilirler ki, zamanında tanka palet olmak isteyen bu amcaların darbe sonrası her şeye açık oldukları aşikârdır.
 • askeri vesayetin ürünü 1982 anayasasını siz değiştirmek istiyordunuz değil mi ? ağzınızdan vesayet kelimesi düşmüyordu.
  bu açıklamanızdan sonra demokratik anayasa söylemlerinizin de sadece anayasanın belirli ilkelerini kaldırma amaçlı olduğu açığa çıktı.

  güzel ifşa oldunuz. allah şaşırttı diyelim...
 • daha hala "28 subat! magduruz" vs diyebilecek yuze sahip ilk kisiye once bir aduket sonra da horyuken hediye edecegimi mujdeleyen acıklama.

  tamam neyse aduket yeter...
 • "devreye girsin bakalım bekliyoruz" şeklinde cevap verilebilecek söz öbeği.

  yalnız sözün sahibine orada devreye girmesinden bahsettiği askerin önemli bir kısmının zorunlu askerliğini yapan vatandaşlar olduğunu hatırlatmak gerekir. sonra keser döner sap döner olmasın.
 • (bkz: blöf)
 • gezi parkı eylemlerinin en büyük kazanımlarından biri, 12 eylül'den karlı çıkan yegane güruh olmalarına rağmen devamlı asker üzerinden mağdur edebiyatı yapan dincilerin maskesinin düşmesidir şüphesiz ki. başbakan yardımcısı zat da bu beyanı ile malumun ilanına mührü basmıştır, tebrikler. hani biz biliyorduk zaten başından beri de, yetmezamaevetçi tayfa var ya hani "darbecilerle hesaplaşacaz" galeyanına gelip memleketi bokun içine sokan, onlar da bilsin görsün askeri vesayet karşıtı demokratik akepenin götü sıkışınca tsk'dan nasıl medet umduğunu.

  bülent arınç askerin devreye girmesiyle ne kastetmiştir ve tsk'nın direnişe olası müdahelesi nasıl olacaktır, bu noktada cevap bekleyen sorular. tazyikli su ve biber gazı pek tsk stili değil, malum.
 • zamanında yetmez ama evet diyenleri hatırlamamızı sağlayan beyanattır. bu insanlar askeri vesayet , demokrasi , postmodern darbe diye bık bık öterken ordu üzerinde oynanan hakim olma çabalarını görmemişlerdir. ha bana göre bunu görmemek için aşırı derecede iyi niyetli ya da saf olmak gerekir.
 • 10 yıldır itinayla yedirilen bir yalanı bir anda harcatan beyanat. noldu la darbe sizden gelince mis kokulu mu oldu?

  istenirse ordu gelir, ordu gelirse demokratik talepler için sokağa çıkan insanlar asker zoruyla susturulmuş olur; bunun adına darbe denir. faşizmin bundan başka bir tanımı varsa ben bilmiyorum.

  daha dün ağlıyodunuz lan 28 şubat ühü ühü ühü 12 eylül ühü ühü ühü diye. noldu? buydu işte, tatlı su demokratlarına yaranmak içindi, demokrasiyi kullanmak içindi.

  belliydi altından bir şeyler çıkacağı. gerçekten özgür ve gerçekten demokratik olan ülkeler, halklarına sürekli ne kadar özgür ve demokratik olduklarını hatırlatmak gereği hissetmezler.

  şunun dile gelmiş olması bile, iki yüzlülüğün resmidir, yıllardır "ulusalcı-darbe sevici-postal yalayıcı" diye insanları etiketleyip duruyordunuz noldu? noldu! #cevapver
 • tükürdüğünü yalamak bu olsa gerek
hesabın var mı? giriş yap