şükela:  tümü | bugün
  • benim kötü bir huyum var. birşeyin bokunu çıkarmayı severim. (bkz: 4 temmuz 2018 büyük alkol boykotu)un dan sonra alkol almadığım gibi sigara almamak için elektronik sigaraya başladım. geçtiğimiz hafta sonu mazot harcamamak için arabamla gezmeye çıkmadım. uzun bir sürede gerekmedikçe çıkmamayı planlıyorum.

şimdi de gerekmedikçe dışarıda para harcamama kararı aldım. kıyafetim beni idare edecek seviyede mi? evet, o zaman yenisine gerek yok. eve gidene kadar dayanabilir miyim? evet, o zaman yemeği dışarda 3 katı fiyatına yemeye gerek yok.

şimdi bildiğiniz gibi 2019 ve 2020 de beklenen bir ekonomik kriz var. bu tasarruf edip kenara attığımız paraları, döviz alım fırsatı yarattığında, döviz alıp kenara atıp yükselince bozdurup kâr ederek paramızı muhafaza ediyoruz. dolarla arası barışmamış çomarlar yiyecek makarna bulamazken biz, krizi en az zayiat ile atlatıyoruz.

devir tasarruf devri ağalar. hemde bu sefer gerçekten öyle. aman diyim çomarlar yüzünden sizde yanmayın büyük resmi görelim kardeşlerim.
  • en çok para harcayan ve kendini tutamayan kitle biziz. akpliler olsa taş yerim gerekirse deyip gerçekten yiyebilirlerdi. bu iş yatar. lükslerimizden bile vazgeçemiyoruz.
  • 23 senedir uygulamak zorunda olduğum boykot.
  • instagram manyağı kezban ve kekolar da öyle diyordu zaten.

lan kredi çekip tatile giden, lüks takılan, mekan mekan gezen bir nesille karşı karşıyayız. ne boykotu?
  • ben hep parayı evde harcadığım için, beni etkilemeyecek boykottur.
  • gerekmedikçe başlık açmayın amk !!!
  • evde cafe açıyorum. gelin bizde harcayın.
  • gerekse de harcayacak param olmadığı için beni ilgilendirmeyen boykot.
  • iş icabı dışarıda bir şeyler yiyip içerim ama bundan sonra benim de katıldığım boykot. harcarsam bile ekonomik şeyler satın alacağım. hem bu pahalılık ve zamlar sonrası zaten kemer sıkmamız gerekecek. devletimiz kemer sıkmamaya ant içmiş durumda orası halen deniz ama biz gelen derenin suyu azalmış durumda.
  • bu boykotu uygulayabilen var mıdır? o kadar gereksiz şeyler aldım ki en son aldığım saçma şey ise jel mum. jel mum nedir ya ?