• instagram manyağı kezban ve kekolar da öyle diyordu zaten.

lan kredi çekip tatile giden, lüks takılan, mekan mekan gezen bir nesille karşı karşıyayız. ne boykotu?
  • en çok para harcayan ve kendini tutamayan kitle biziz. akpliler olsa taş yerim gerekirse deyip gerçekten yiyebilirlerdi. bu iş yatar. lükslerimizden bile vazgeçemiyoruz.
  • 23 senedir uygulamak zorunda olduğum boykot.
  • gittikçe kararlı ve dikkatli bir biçimde yandaşlardan kaçınarak başlanması gereken boykottur. devamında yasal yollarla en az vergiyi verecek şekilde yaşamak, sonunda asgari vergi ve harcamayla kendini idare etme noktasına gelmek hedef olmalıdır.

en başta yandaş firmalardan alışveriş kesilmelidir. bu firmaların listesi çoğu mecrada mevcut.
    emlak vergisi, motorlu taşıtlar vergisi gibi zorunlu vergiler en az ödenecek şekilde ev ve taşıt seçilmelidir.
    alışverişler mümkün oldukça vergisi en düşük olan yerlerden (bkz: aliexpress) (bkz: amazon) yapılmalıdır.
    yüksek vergili tüketim kalemlerinden (bkz: sigara) (bkz: alkol) (bkz: akaryakıt) kaçınılmalı, illa tüketilecekse daha az masraflı ve vergili alternatiflere yönelinmelidir.
    ikinci el ürünler değerlendirilmelidir.
    evde üretilebilecek tüketim ürünleri araştırılmalı, değerlendirilmelidir.

bütün bunlar alışkanlık haline getirilmelidir. bu sayede;
    1-gelişme aşamasına girdiğimiz ekonomik krizden en az hasarla çıkılması mümkün olacaktır.
    2-orta gelir grubundan topladığı vergiyle kendi oy deposu çomarları besleyen yönetimin geliri düşecektir. çomarların aç kalma haricinde bir durumu uyanma şansı yoktur. bu da krizin sonucunun olumlu olması ihtimalini doğuracaktır.

ülkemiz halkı için zor günler, çok zor günler var önümüzde. bir kesim yandaşlıkla ve yalan söyleyerek kendini kurtarma derdinde, bir kesim göz göre göre olanları yaşamak zorunda kalmanın öfkesinde, bir kesim hala her şeyin harika olduğunu zannetmekte. eğer ikinci gruptaysanız, tasarruf etmeden bu krizde dayanmanız zor olacaktır.

edit: biliyorum ki aliexpress ve amazon alışverişleri oldukça baskı altına alındı, ebay neredeyse bitirildi. ancak aliexpress'teki çoğu çinli satıcı, sattığı ürünlerin fatura bedelini oldukça düşük gösterir. amazon'dan aldığınız bir ürün ise bir yandaşın aracılıktan para kazanmasına engel olacaktır. vergisiyle gümrüğüyle bile, amazon'dan alınan bir ürün yandaş mağazadakinin üçte biridir. varsın, yüzde on sekiz vergi verilsin.
  • ben hep parayı evde harcadığım için, beni etkilemeyecek boykottur.
  • gerekmedikçe para mı harcıyorsunuz? fakir değilim ama bana saçma gelen bir şey bu. gerekmedikçe para harcamamayı geçici süreliğe protesto olarak değil, bir alışkanlık olarak yapsanız daha çok faydasını görürsünüz.
  • güzel bir tesadüf olarak bu sabah zaten kendimce başlattığım boykot. sigarayı bıraktım. dışarıya daha az çıkmaya başladım. saç tıraşımıda olmayacağım. ohh paranın elinde durması on numara olay. yemekte yemeyeceğim biraz fazla kilolardan kurtuluruz bu vesileyle. ölsem mi lan acaba?
  • (bkz: kapitalizme duz kafa dalmak)

tamam boykot falan ama, hayatimiz harcamak uzerine kurulu. sistem basitce boyle. tutmasi imkansiz boykot.
  • evde cafe açıyorum. gelin bizde harcayın.
  • kesinlike katılıyorum. temmuz ay başında tüm kredi kartlarımda ki borçları ve kullanılabilir limitleri not aldım. ekim ayında ki tutarlara bakacağım. dışarda içmeyi çok severdim onu yapmayacağım. pizza - bira çok severim , yapmayacağım. batsınlar anasını satayım . öyle bir duruma geldi ki arkadaşlar , herkes kendini kurtarmaya baksın. 2009 model arabam var , artık ona daha özenle bakacağım .
hesabın var mı? giriş yap