• sıkıntıdan yapılır genelde. saçma sapan bi yerde pat diye sölenir karşınızdakinden bi "uf" sesi çıkar ve olaylar gelişir..
  • ,"basım agriyor" diyene "benim de disim agriyordu,cektirdim gecti" denmesi,"canim sikiliyor"diyene "siki can iyidir,cabuk cikmaz" denmesi gibi sinirlikler
  • oldu, gözlerim doldu
  • otobüsde yer olduğu halde sıkıştırılan insanlar için "otobüsün arkasıda aynı yere gidio hade biraz daha sıkışın" şeklindeki espiri gibi.
  • (bkz: #17043235)
  • "izmir'de kar 20 santime ulaştı" fotoğraflarının, her kış mevsiminde internet alemlerinde tekrar tekrar gündeme taşınması da bu konuya güzel bir örnek teşkil edebilir mesela.
  • az önce lahmacun siparişi verdiğim yerdeki adamın parayı alırken yaptığı espri gibidir.

genelde sipariş verdiğim bir yer ve bazen 20 tl'yi bile bozmak için ikinci defa gelmek zorunda kalıyor. cebimde 50 tl var, adamda da tekrar git gel yapmasın diye ofiste bulunan bozuk paralardan 5.5 tl'yi tamamlayıp verdim. bozuk dediğim de 3 tane 1tl, 3 tane 50 kuruş, 4 tane de 25 kuruş.

siparişi getiren eleman: sge
    ben: b

sge: az önce camide görmedim seni?
    ben: nasıl yani?
    sge: hani paralar bozuk ya (gülüyor bu sırada)
    ben: 50 tl var uğraşma diye verdim.
    sge: hayır ben şaka asdasdsad
    ben: biraz yersiz bir şaka oldu sanki
    sge: .....

hayır yani seni düşünüp bozuk para veriyorum üstüne bir de şakalar komiklikler falan. bundan sonra 100 tl verip, para üstü için ikinci defa mı getirteyim seni anlamadım ki.
  • mirket: m
    ben: b

m: bi kola koysana ashgımmm
    b: kolaysa sen koy
hesabın var mı? giriş yap