şükela:  tümü | bugün
  • gereksiz insanlarca yapilagelen, cogu zaman sirf killik, giciklik, cinslik, cikintilik amacli olanlari mevcuttur. genelde yaptiginiz guzel bir $eyin (arkada$ cekemiyordur) kotu yanlarini ortaya cikartarak ya da oyle sanilarak yapilir.
    ornek:
    "hoca cok guzel sozluk yapmi$sin bayagi ugra$missin ancak isim olmami$ biliyorsun ki bir $eyin ek$i olmasi icin oncelikle somut olmasi gerekir "
    ...
  • tespit insaninin kanidir canidir; yasam kaynagidir.
  • çirkin kişiler genelde, profil fotoğrafı olarak manzara kullanıyor.
  • süslü kokos sütyenlerin hep küçük memeli kadınlar icin yapılmış olması
  • (bkz: sözlük yazarlarının çalabildiği enstrümanlar)

şu başlığı en beğenilenlere göre sıralayıp okuyun. zaten böyle başlıklarda bir klasiktir: kendini aşağılayan, beceriksiz olduğunu dile getiren kişiler daha "yakın" hissedilir ve bu yüzden de genellikle o kişilerin yazdığı entry'ler beğenilir. ama düşününce ne kadar da ezik bir durum bu aslında. yani buradakilerin çoğu "bir şey başarmış" ya da "yetenekli" kişileri daha az beğeniyor. mesela eminim ki kendisi çok iyi enstrüman çalıyor olsa bile buraya "iyi derecede arp ve sipsi çalıyorum." yazan birisinin entry'sini beğenmeyecektir. acaba bunun altındaki sebep ne? kıskançlık değil sanki ama var bir şeyler. çalamayanlar için şu olabilir: bir enstrüman çalanları üstün, kendisini ezik gördüğü için ona benzeyen "yeteneksiz" kişilerin olmasından keyif alıyordur. bilemiyorum, ihtimal diyorum.

mesela başlıktaki "fazla beğenilmeyen" entry'lerden bazıları şunlar:

(#54740798)
    (#68571849)
    (#81334292)

insan sanki "aa, ne güzel, bir sürü entrüman çalıyor." diye beğenilmesini bekliyor ama olmuyor işte o iş öyle. mesela bu entry'lerden birisinde "geçirdiğim bir kaza sonrası artık evden çıkamıyorum ve hep bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. bu yüzden de bu enstrümanları çalmayı öğrendim." gibi bir bilgi olsa "en beğenilen" entry olma ihtimali çok yüksek olur. neden? e çünkü o kişi bu kadar enstrüman çalarak çoğu kişinin gözünde "üstün" olarak görülecek ama verdiği diğer bilgi yüzünden de bu üstünlük bir "tehdit" oluşturmayacak. yani "kendini beğenmiş" cümlesini bu kişi için kullanmayacak çoğu kişi. buna benzeyen çok örnek gördüğüm için buna "kesin" bile diyebilirim. benim ne düşündüğümün de önemi yok.

sıralama yapmayanlar için bir de "en beğenilen" entry'lerin bazılarına bakalım:

(#54729265)
    (#30407011)
    (#54728802)
  • dilbilgisi kurallarına dikkat etmeyen ya da edemeyen tiplerin güzel ya da yakışıklı olması. benim tipim yeter havası oluyor sanırım. gereksiz tespitlere yazdım çünkü denk geldiklerime dayanarak ulaştığım gereksiz bi genelleme.
    şey’i bitişik yazan birine brad pitt olsa bakmam.
    tamam brad pitt abartılı örnek oldu. nargileci burak diyelim.
    ben çok dikkat ediyorum ama bu da benim güzel olmadığımı göstermez.
    yoksa gösterir mi?