şükela:  tümü | bugün
  • aslında geçiş üstünlüğünün eğer trafik güvenliğini etkileyecek başka bir unsur yoksa daima yayalarda olduğuna inansam da, karşıdan karşıya geçmeye teşebbüs eden yaya gördüğümde hızım kaç olursa olsun dursam da, nedenini bilmiyorum ama bu konuda çok gerginim.
    zaten bir araca geri geri manevra yaptırmak, belki görüş açısının azlığı ve sürücünün arka cama olan uzaklığı yüzünden düz gitmeye kıyasla bir tık daha zor, geri geri hafif hafif gidiyorum, zaten lambalar yanmış, çok az bir manevra yapacağım. mecburiyetten geri geri gidiyorum zaten birazdan basıp yoluma gideceğim ama olmuyor. sevgili yayalar 5 saniye müsaade edin de düzelteyim aracı diyorum içimden ama olmuyor. tam kimse yok artık diyorum hafiften hareket ediyorum daaaaat diye park sensörü ikaz veriyor bir kişi daha var arka tamponda diye.

tanım: sikilecek dert arayanların dikkatine sunulmuş durum.
  • o değil de benim daha korktuğum bir durum var ki, arabayla araç park edilmiş bir sokaktan geçerken park etmiş araçların arasından bir velet çıkacak ve ona çarpacağim diye çok korkuyorum.
  • rutin trafikte sıkça görüyorum bunları. geri geri giden arabanın özellikle arkasından geçmeye çalışanlar var. yahu git önünden geç. adam zaten 15 cm'lik aynalardan arkasını zor görüyor bir de sen atlıyorsun arkasına. işi abartıp kamyonların, minibüslerin arkasına atlayanlar bile var. geçen gün gözlerimle gördüm. adam ticari panelvan tarzı minibüsün birden arkasına atladı, geri geri park etmeye çalışan şoför de buna hafiften çarptı. sonrası kavga gürültü tabii ki.

şimdi o adam biraz sert çarpsa ve ezse kim suçlu olur acaba?

(bkz: gaziantep'teki traktör kazası)