şükela:  tümü | bugün
  • çözümü silikonlu sprey olabilir.

sanayiye / servise giderseniz elbette "kompile değişecek" diyeceklerdir. (dediler)

internette araştırırken silikonlu sprey uygulamalarını gördüm ancak bu spreyler 25 tl ve üstünde fiyatlarda satılmakta. alternatif çözümü;
    bim de 2,95 tl ye satılan, "yerli ve milli" highgenic marka silikonlu temizlik spreyi.

(bkz: highgenic)

ek: bahsettiğim gibi, ben silikon sprey kullanmadım. silikon spreyi merak edenler için youtube uygulamaları : https://www.youtube.com/…niyet kemeri silikon sprey

ek2: soru geldi, onun üstüne hatırlatıyorum; bim spreyi kullanacaksanız, eldiven kullanın, aracın kapı-pencereleri açık olsun, kemer çalışır hale gelince ıslak bırakmayın, (spreyin işe yarayıp, yaramayacağı birkaç dakikalık temizlikten sonra belli oluyor) kendiliğinden kurumasını beklemeyin, siz kurulayın. hem leke yapmaması için, hem de spreyin ciltte tahriş edici etkisi olduğu için. bunun kimyasal bir madde olduğunu ve sağlığa zararlı olabileceğini unutmayın.
  • bir arabadaki en can sıkıcı detay. tam denk gelmeyen taharet musluğu ile yarışır. zamanında wd 40ın kutsal gücüne güvenip işe yarayacağını umarak denedim ancak çözüm bulamamıştım.