şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: redo)
  • yaklaşık 2 saat önce digital platformlarda yerini alan melike şahin şarkısı.

ilk dinlediğimde daha önceki melike şahin şarkıları kadar içime yerleşmemesine rağmen yine de sevdim.
    bu kadının elinden zehir yer, ölüm fermanımı okusa oturur zevkle dinlerim.
  • melike şahin kendi kulvarını, tahtını emin adımlarla oluşturuyor. o çalışmalarından birisi bu şarkısı. çok samimi tüm şarkıları, yalın ruh hallerini, gösterişsiz ve samimi betimliyor. klip de aynı tonlarda olmuş.
  • yeni yayınlanmış melike şahin şarkısı. çok merakla bekliyodum beklentimi karşılamadı malesef. ee her şarkısı şahane olcak diye de bişey yok.
  • cihan mürtezaoğlu eli değdiği nasıl da belli. özlediğimiz 90'lar melankolisi; ne kadar güzel, ne kadar naif. klibi de sevmek zamanı'ndan fırlamış gibi sanki, çok, çok iyi. iki gündür aralıksız dinliyorum, sanırım en çok sevdiğim melike şahin şarkısı oldu, gerçi hepsi bebeğim gibi ama. *

sözlerini de yazayım tam olsun bari.

müsaade etsek acımadan aksın
    kara sular inmiş aramıza
    güneşim öksüz ama bana kalsın
    günlerimi karartma
    mabedimde gömülü hazinen
    geçemem içinden duruyorum
    sırtın dönmüş bana niye bilmem
    ağırıma gidiyor

durmaz böyle taştan
    büyük yük bizi aşar
    yol ıssız taşıyamam
    ısıtan ellerin olmazsa
    baksan yine bana
    bir umut varsa avuçta
    yaslan sana sağlam
    küskün omzuma

kaldı yine ortada
    halini bi sorsana
    neşemi alıp gittin
    diyemem geri ver

kaldı yine ortada
    halini bi sorsana
    neşemi alıp gttin
    geri gel, geri ver
  • “baksan yine bana
    bir umut varsa avuçta
    yaslan sana sağlam
    küskün omzuma”

yine insanı buhranlarla sokan bir melike şahin şarkısı. sesinin naifliği öyle hoş vuruyor ki ‘acıtırsa acıtsın‘ diyesi geliyor insanın.
  • kısa film tadında siyah-beyaz klibi, melikko'muzun melankoliyi dibine dibine verdiği oyunculuğu ile daha da benimseyip sevdiğim şarkı. yorum, sözler ve düzenleme zaten çok kan akıtıyor..

'' güneşim öksüz ama bana kalsın günlerimi karartma... ''
  • iflah olmaz bir bi fırlatsam hayranı olarak, ilk dinlediğimde kendi günlüğümün bir sayfası çalınmış ve bestelenmiş gibi hissettiğim şarkı.

yine çok güzel yazılıp çok güzel okunmuş, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.
  • yine yapmış yapacağını dedirten cinsten.