şükela:  tümü | bugün
  • belli bir tarafta olmayan, genelde ense ve kafanin ustunde hissedilen, kafada basinc hissi veren ba$ agrisi turu.. boyun kaslarinin gerginle$mesine ve sertle$mesine sebep olabilir.. sebepleri kafanin uzun sureli ayni pozisyonda tutuldugu i$ler, soguk bir mekanda uyumak veya stres/depresyon olabilir.. masajla agri $iddeti hafifletilebilir.. tekrar etmemesi icin sebeplerinden uzak durmalidir..

varolan agri gecmezse bir adet apranax fort cakip iyi olunabilir..
  • ani hava değişmelerinde ozellikle de dün akşam istanbul'da oluşan sis nedeniyle neredeyse herkesde görülen agri.
  • bu tip bas agrisi genelde ergenlik doneminde sakaklarda gorulup bazi kisiler icin gunun yalnizca belli saatlerinde belli araliklarla seyreder.nedeni hastanin hayatindaki ani degisimler, gunluk hayatin stresi vs şeklinde görülürken başın sağ üst noktası depresyon, tam tepesi stres, sol üst noktası sinir, ense kökü ise postür bozukluğu sinyalleri verir.
  • bazı bünyelerde kronik olabilen, otobüste yolculuk ederken hissedilen sarsıntı ya da monitör ayarlarının fazla parlak olması gibi etkenlerin bile tetikleyebildiği ağrı. ağrıyı tetikleyen faktörler, kişiye göre değişebilmekle beraber ufacık sebeplerle bile ortaya çıkıp, hayatı cehenneme çevirebilir. migrenle beraber birincil baş ağrıları grubundadır.
  • gozlemlerime gore minoset plus iyi geliyor bu bas agrisina.

(bkz: i want to believe)
  • kroniklesmis gerilim bas agrilarinda bir sure sonra agri kesicinin kopegi olacaginiz, bu agri kesiciler de bir sure sonra yan etki olarak bas agrisi yapacagindan dolayi en temizinden kafaya sagli sollu dorder enjeksiyon botox'u tavsiye ediyorum. norologunuza danisiniz.
  • genellikle otu boku kafaya takan mükemmeliyetçi tiplerin yaşadığı başağrısı..
  • yetişkinlerde sıklıkla görülen, uzun günler devam etme olasılığı bulunan, enseden basınç uygulayarak kuru bir ağrı şeklinde devam eden baş ağrısıdır.
    boyun kaslarında sıkışmanın etkisiyle ortaya çıkabileceği için kas gevşetici ilaçlar kullanmak gerekebilir. bu ilaçlardan sonra baş ağrısı yerini mide ağrısına bırakır.
  • ben bu ağrıyı iki şekilde hissettim.

ilki geçen seneydi, ense kaslarım sanki başımın arka kısmındaki deriyi çekmeye çalışıyorlarmış gibi bir his oluşuyordu, hafiften bir titreme filan da oluyordu.

bir de şimdi, yine aynı bölgede, kimi zaman da başın üst ön kısımlarında bir yanma hissi geliyor efendim. hiç hoşlaşmadım ben bundan.

boyun ve sırt ağrısı da cabası.
  • yaklaşık 10 gün önce tanıştığım ve hala çekmeye devam ettiğim, insanı yaşamaktan soğutan baş ağrısı çeşidi.
    acaba damarlarımda bir sorun mu var, ölecek miyim falan diye panik olurken, depresyona girdiğimi öğrenmemi sağlamıştır. zaten yoğun stres ve üzüntüden meydana geliyormuş.
    şanslıysanız ağrı kesici ve kas gevşeticiyle atlatabilirsiniz. fakat özellikle kas gevşeticiyi dikkatli kullanmak lazım. doktor tavsiyesi de olsa günde 6 tane içmek ciddi şekilde tansiyonu düşürüyor, hatta bayıltıyor.