• teröristi orospu çocuğu ile eş anlamlı bir küfür sanmaktan kaynaklanan yanılgı. adam dağda üzerine gelen veya gelmeye hazırlanan askerle çatışıyorsa bu bir terör eylemi değildir.
    mesela çeçen gerillaların kafkaslarda gezinip rus askerleriyle çatışması onları terörist yapmaz. ama uçak, gemi filan kaçıranları teröristtir. yahut dağdaki silahlı pkk militanları üzerlerine gelen askerlere ateş açıyorlarsa bu onların terörist oldukları anlamına gelmez. ne bileyim mesela köy basıp köylülere bok yediriyorlarsa, köyden topladıkları 33 kişiyi kurşuna diziyorlarsa o zaman terörist denebilir kendilerine ama ben böyle şeyler duymadım pek.
  • ayıptır.

köy basan, lojmanlara roketatarla saldıran, öğretmen öldüren, kaçıran, işçi öldüren, kaçıran, otobüs bombalayan, mayın döşeyen, otobüs durdurup, herkesi indirip tarayan, şehirlere bombalar koyan, askeri üslere saldıran yaratıklara terörist denir.

bunları yapmayan, tanıdığınız bir örgüt varsa haber verin, terörist demeyelim.
  • öncelikle: (bkz: bu memlekette göte göt denir)

sapla samanı karıştırmadan, kavram kargaşası yaratmadan önce terörist nedir, gerilla nedir itinayla: (bkz: #8858593)
    evet, olay bu kadar basittir.
  • ayıptır. ancak şu var, teröriste gerilla demek de orospu çocukluğunun alasıdır.
  • terbiyesizliktir. şimdi bakıyoruz bazıları bu terbiyesizliğin arkasına saklanıp pkk'nın terör örgütü olmadığını falan söylüyor. pkk dağda gezerken asker ona saldırıyormuş o yüzden gerilla hareketidir deniyor. şimdi sormazlar mı adama pkk dağa ne sik yemeye çıkmış bıldırcın avına m?
  • - terör eylemi yaptıktan sonra dağa çıkıp otururanlar gerillaya dönüşüyormuş
    - nası lan kurtadam gibi mi?
    - he ya, sonra askerler de ateş açamıyormuş, açarlarsa askerler suçlu oluyormuş
    - ahah, argh!
    - noldu lan?
    - salndalyeden kaydfım gülerken
  • beni hiç ilgilendirmeyen bir ayrımdır.
    elinde kardeşlerimin kanı olan gebeşlere ister gerilla densin, ister terörist, ister warrior, ister rebel, ister özgürlük savaşçısı, ister sikko.. ne denirse densin farketmez, o adam benim düşmanımdır.
    denk getirsem sen nesin aga? gerilla mısın terörist misin? diye de sormam. kesin.
    acımayana acımazlar, altın kural budur.
  • kelimeler sadece duygu, dusunce ve olaylari aktarma araclaridir, boylece paylasilabilir hale gelirler. yanlis bir dil sadece yanlis anlasilmaya sebep olur, olgunun kendisini degistirmez. benim terorist dedigime senin gerilla demen onlarin elindeki kani temizlemez (ama birazini sana bulastirabilir)
hesabın var mı? giriş yap