şükela:  tümü | bugün
 • aramızda çok az gerizekalı olduğu için anketten öte bir başvuru kitabı olmasını istiyorum bu eserimin.

  gerizekalı olmayı ben seçmedim ancak kendimi de yeterince eğitemedim bu bir gerçek.

  çok eziliyoruz,
  çok dışlanıyoruz,
  ve toplumun geneli zeki olduğu için çok sırıtıyoruz.

  lütfen biraz anlayış, çok şey değil.

  yani zaten hayatımız zor bir de siz vurmayın.
  o kadar aptalım ki evimin adresini hala ezberleyemedim amına koyayım. yıllardır tüm resmi evraklara barış manço'nun ev adresini veriyorum. yarın bir gün devletle işim olsa rahmetlinin kapısında posta bekleyeceğim.

  daha ne istiyorsunuz.
 • herhangi bir avantajın asla farkına varamamak.

  (bkz: #33709892)
  (bkz: espriyi anlamayanlara vurulan gerizekalı damgası)
 • taşşak geçme amacıyla müdür diye hitap edilmesi. hep saygı duyduklarını sanırdım ta ki.. neyse..
 • hiç bir şeyin farkında olmadan öyle sap saman misali yaşamak en büyük dezavantajı olsa gerek. başka bir açıdan da avantaj olabilir bazen her şeyin farkında olmak can yakıcı olabiliyor.
 • aptal olmanın dezavantajları ile farklıdır. büyük bir çoğunlukta ortalama bir zeka vardır ama çoğumuz bazı aptallıklar yaparak, hayatı zor hale getiririz.

  mesala okuma yazma bilen birinin kendi adresini ezbere bilmemesi daha çok aptallık gibi duruyor.
 • aslinda bu konuda cidden ahkam kesebilecek kadar gerizekaliyimdir hatta kucuklugumden belliymis bu, bi vazonun adini ogrenmek icin vazoyu alir elli kere babama gotururmusum baba bu ne diye. o da soylermis vazo o. ellinci sorusumda delirirmis artik. ve ben elli birinci kez yine gidermisim baba bu ne diye.
  simdi dezavantajlari konusunda ciddi ahkam kesebiliteme ikna etmisimdir ama emin olun bir gerizekali olarak dezavantajlarini siralamaya da zekam yetmiyor, anlayisla karsilamanizi umuyorum.
  (bu entryde yeminle ironi falan yok ciddi soyluyorum. yazmaya calistim basta dezavantajlarini, cok sacma geldi beceremedim.)