şükela:  tümü | bugün
 • en güzel örnekleinden biride herkesten güler yüz beklemektir.*
 • genetiktir.
  bulasicidir.
  depresyona surukler (etraftakileri)
 • kimi zaman yoğun farkındalık ile birlikte tezahür eden durum.

  karanlık çökünce yapılan özeleştiri, açık bir "yap" - "yapma" listesi ancak yine ve her zaman kibirin geç idrakı okyanusunda tam gaz kulaç atmak.
 • gecenin ikisinde taksimden tek başınıza eve dönerken, sadece müzik dinlediğiniz için başınıza bir şey gelmeyeceğine inanmak, mp3 çaların koruyucu etkisine inanmaktır. evet gerizekalılık budur.

  edit: bir şey olmadı a aa merak etmeyin.
 • abartısız bin tane forward'lanmış mail adresinin altında:

  "deneyiniz lütfen …………

  bir arkadaşımdan, avukat olan arkadaşımdan geliyor ve iyi bir fırsat gibi görünüyor. o, doğru diyorsa gerçekten doğrudur. en azından insanın kaybedecek bir şeyi yok. bana şunları anlattı: avukatım ve yasaları biliyorum. bu bir gerçek. aldanmayın, aol ve intel, aynı pepsicola`nın kısa süre önce general elektrik ile yaptığı gibi, mahkeme karşısına çıkmaktan ve milyonluk tazminatlardan korktukları için sözlerini tutuyorlar. sevgili arkadaşlar lütfen bunu bir şaka olarak görmeyin. bill gates şu an servetini dağıtıyor. buna karşılık vermezseniz ileride bunun için pişman olabilirsiniz. windows hala en sık kullanılan program. microsoft ve aol şu an bu metin ile bir deney yapıyorlar (e-mail beta test). bu maili arkadaşlarınıza gönderdiğinizde microsoft iki hafta boyunca izini sürebilir ve sürecektir. bu maili ileten her kişi için microsoft 245 euro ödeyecektir. bu maili gönderdiğiniz ve bunu devam ileten her kişi için microsoft 243 euro ödeyecektir. bu maili alan üçüncü kişi için ise microsoft 241 euro ödeyecektir. iki hafta sonra microsoft size posta adresinizi teyit etmeniz amacıyla size ulaşacaktır ve size bir çek gönderecektir. saygılarımla,

  emekli bankaci
  filanca filanca
  adres filanca filanca
  telefon filanca filanca
  (sansürlendi)

  bunu kandırmaca gibi düşündüm,fakat bu maili aldıktan ve ilettikten iki hafta sonra
  microsoft benden posta adresimi istedi ve 24800 euro`nun üzerinde bir çek aldım. bu test bitmeden önce cevap vermelisiniz. sizden biri bu imkâna sahipse bunu değerlendirsin. bill gates için bunlar bir reklam kampanyasının masrafları. lütfen bu maili
  mümkün olduğu kadar çok insana iletin. en azından 10000 euro almanız gerekir. bize de bir faydası olmasaydı bu mailin iletilmesine katkıda bulunmazdık. babamın bir tanıdığı birkaç ay önce buraya kendini ekledi. onu en son gördüğümde bana çekini gösterdi. üzerindeki tutar, toplam olarak 4324,44 euro idi. intel için çalışan, yakın arkadaşlarımın teyzesi patricia teyze daha yeni bu mailin iletilmesi için 4543,23 euro`luk bir çek aldı. dediğim gibi yasayı tanıyorum ve ıntel ve aol`in kendilerini dünya çapındaki en büyük hizmet şirketi yapacak bir füzyon üzerinde çalıştıkları doğru ve en çok kullanılan program olduklarını garantilemek için bu testi uyguluyorlar. bu maili ne kadar çok kişi ile paylaşırsak o kadar çok kazanacağız..."

  konuya dönecek olursak;

  gerizekalılık: parayla değil.
 • how ahmet your çakar seçeneğine gülmektir.
 • var oluşu haykırma aracı.

  ne kadar çok gerizekalı var değil mi? daralmış hayatlar gitgide , küçülmüş hayaller; bir deri bir kemik kalmışlar. mantıklı olmak bir kemer sıkma politikasına indirgenmiş. eleştiriler dört bir yandan yağarken, tenkitler at başı yarışır ve yenişemezken, sen modern birey ruhunu teslim etmeye doğru koşmaya başlamışsın. bütün benliğini yeis kaplamış, ölü topraklarının üzerinde mezar başı çiçekleri bitmiş. büyümüşler, birbirlerini tehdit edercesine dallarını çatmışlar. sen , toprağın altında bile sıkışmışsın. sen , gerçekten ölmüşsün.

  çok fazla gerizekalı var değil mi? ama hepsi aynı yerde, senin cisminde, fikrinde ikamet ediyorlar. ve fakat, ne sen bunun farkındasın, ne de onlar.

  evden çıkar çıkmaz ilk taksiye el edip binerken, senden biraz daha geride taksi bekleyenler sana gerizekalı dediler. çok sevip de yıllardır görüşmediğin bir arkadaşınla sokakta yürür, bir yandan hararetli ve canhıraş şekilde konuşurken yanından geçen kadın seni garipsedi, gerizekalı dedi. " ilgi çekmeye çalışan tipler, gerizekalılar işte." belki çok basit bir ayrıntı, ama düşünemedin. patronun sana baktı ve gözleriyle konuştu:" gerizekalı"

  topla, çıkar, çarp , böl. gerizekalılığın hakkını ver:

  - son paranla bira iç. son paran daha büyükse votka iç, viski iç. küfe gibi sarhoş ol, sabaha hiç paran kalmasın. o an için mantıklı ama gerizekalı ol. yarın için mantıklı ve itaatkar olma.
  - kaldırıma otur mal gibi, yağmurun altında. gelip geçenlere anlamsızca bak, bağdaş kur. yak bir sigara, gerizekalı bakışların hakkını ver. payeni hak et.
  - hoşlandığın kadına güm diye yanaş. ara, sor. sıkılsın senden, bıksın. zillet içinde yaşa, sevmesin seni. en azından sadece kendin için hayal kurmuş ol, zilletini de iffetini de sen bağışla etrafındakine. bırak, o dünyanın ayın etrafında döndüğünü düşünsün. gerizekalı ol, yüzde yüz doğal. gerisini siktir et. et ki, ruhun ve zihnin özgürleşsin.

  haykır gerizekalılığını.

  haykır ki, toprağın altında kalmayasın.