şükela:  tümü | bugün
 • gerizekalı olma durumu
 • en güzel örnekleinden biride herkesten güler yüz beklemektir.*
 • genetiktir.
  bulasicidir.
  depresyona surukler (etraftakileri)
 • kimi zaman yoğun farkındalık ile birlikte tezahür eden durum.

  karanlık çökünce yapılan özeleştiri, açık bir "yap" - "yapma" listesi ancak yine ve her zaman kibirin geç idrakı okyanusunda tam gaz kulaç atmak.
 • gecenin ikisinde taksimden tek başınıza eve dönerken, sadece müzik dinlediğiniz için başınıza bir şey gelmeyeceğine inanmak, mp3 çaların koruyucu etkisine inanmaktır. evet gerizekalılık budur.

  edit: bir şey olmadı a aa merak etmeyin.
 • abartısız bin tane forward'lanmış mail adresinin altında:

  "deneyiniz lütfen …………

  bir arkadaşımdan, avukat olan arkadaşımdan geliyor ve iyi bir fırsat gibi görünüyor. o, doğru diyorsa gerçekten doğrudur. en azından insanın kaybedecek bir şeyi yok. bana şunları anlattı: avukatım ve yasaları biliyorum. bu bir gerçek. aldanmayın, aol ve intel, aynı pepsicola`nın kısa süre önce general elektrik ile yaptığı gibi, mahkeme karşısına çıkmaktan ve milyonluk tazminatlardan korktukları için sözlerini tutuyorlar. sevgili arkadaşlar lütfen bunu bir şaka olarak görmeyin. bill gates şu an servetini dağıtıyor. buna karşılık vermezseniz ileride bunun için pişman olabilirsiniz. windows hala en sık kullanılan program. microsoft ve aol şu an bu metin ile bir deney yapıyorlar (e-mail beta test). bu maili arkadaşlarınıza gönderdiğinizde microsoft iki hafta boyunca izini sürebilir ve sürecektir. bu maili ileten her kişi için microsoft 245 euro ödeyecektir. bu maili gönderdiğiniz ve bunu devam ileten her kişi için microsoft 243 euro ödeyecektir. bu maili alan üçüncü kişi için ise microsoft 241 euro ödeyecektir. iki hafta sonra microsoft size posta adresinizi teyit etmeniz amacıyla size ulaşacaktır ve size bir çek gönderecektir. saygılarımla,

  emekli bankaci
  filanca filanca
  adres filanca filanca
  telefon filanca filanca
  (sansürlendi)

  bunu kandırmaca gibi düşündüm,fakat bu maili aldıktan ve ilettikten iki hafta sonra
  microsoft benden posta adresimi istedi ve 24800 euro`nun üzerinde bir çek aldım. bu test bitmeden önce cevap vermelisiniz. sizden biri bu imkâna sahipse bunu değerlendirsin. bill gates için bunlar bir reklam kampanyasının masrafları. lütfen bu maili
  mümkün olduğu kadar çok insana iletin. en azından 10000 euro almanız gerekir. bize de bir faydası olmasaydı bu mailin iletilmesine katkıda bulunmazdık. babamın bir tanıdığı birkaç ay önce buraya kendini ekledi. onu en son gördüğümde bana çekini gösterdi. üzerindeki tutar, toplam olarak 4324,44 euro idi. intel için çalışan, yakın arkadaşlarımın teyzesi patricia teyze daha yeni bu mailin iletilmesi için 4543,23 euro`luk bir çek aldı. dediğim gibi yasayı tanıyorum ve ıntel ve aol`in kendilerini dünya çapındaki en büyük hizmet şirketi yapacak bir füzyon üzerinde çalıştıkları doğru ve en çok kullanılan program olduklarını garantilemek için bu testi uyguluyorlar. bu maili ne kadar çok kişi ile paylaşırsak o kadar çok kazanacağız..."

  konuya dönecek olursak;

  gerizekalılık: parayla değil.
 • how ahmet your çakar seçeneğine gülmektir.