şükela:  tümü | bugün
 • “hadım edilmiş kadın” kitabının yazarı.
 • kendisi aslen karsilastirmali edebiyat profesorudur. ama o kendini aktivist, feminist ve anarsist olarak tanimlar. dili cok akici ve sivridir. fikirleri bazi bazi carpici olsa da sivri olmak adina genellemelere ve polemige soyunur cogu halde. yine de kitaplari okunasidir.
  female eunuch adli kitabi 1970'de yayinlandiginda sivri dili bir cok feministi cok kizdirmistir. misal, ne kadinlarin ne de erkeklerin menstruasyonu kabullendiginden, hatta bunun her iki cins tarafindan da pis ve rahatsizlik verici algilandigindan dem vuran greer kadinlara/aslinda feministlere soyle seslenir kitabinda : if you think you are emancipated, you might consider the idea of tasting your menstrual blood - if it makes you sick, you've a long way to go, baby!
  (bkz: adet donemi)
  (bkz: regl oldum diyemeyenler icin alternatifler)
  (bkz: regl kokusu)
 • "
  erkeklerin kadınlara düşmanlığı sabittir; bütün erkekler zaman zaman bütün kadınlardan nefret eder; bazı erkekler bütün kadınlardan her zaman nefret ederler; bazı erkekler bazı kadınlardan her zaman nefret eder. malesef kadınlar bir türlü erkeklerden nefret edemezler, çünkü onları zaman zaman karınlarında taşırlar.
  "
  **
 • "sakatlanmış egodan muazzam sanat çıkamaz" sözünün sahibi. bunu, neden kadınlardan büyük sanatçılar çıkmadığını açıklamak mahiyetinde dile getirmiştir.öte yandan camille paglia, "sadece sakatlanmış egodan muazzam sanat çıkar," der. "çünkü yalnızca sakatlanmış ego yeteri kadar obsesiftir."
 • kendisi der ki ;

  "a succesful marriage requires falling in love many times, always with the same person"
 • caithlin moran'ın how to be a woman adlı kitabında kendisinin en sevdiği yazar ve feminist olduğunu açıkladığı avustralyalı akademisyen, feminist, aktivist.
 • diana hakkında :

  "56 yaşında olsa onu hala beğenip beğenmeyeceğimiz ilginç bir soru. tahmin ederim muhtemelen beğenmeyecektik.

  genellikle orta yaşlı kadınları pek sevmiyoruz, diana nasıl bir orta yaşlı olacaktı?

  diana'nın aşk hayatı için : bu zamana kadar muhtemelen 50-60 erkek tarafından terk edilmiş olacaktı. "worst f**k in the country, by all accounts.”

  diana'nın bir feminist ikon olup olmadığı sorusuna ; "hayır" diyerek yanıt vermiştir.

  erkeklerin sevgisine bağımlı/aç olduğunu düşünüyorum. erkeklerin sevgisini elde etmek için kendini küçük düşürmeye hazır ve razı idi. fakat, muhtaç olmanın seksi olmadığının farkında değildi ve muhtemelen yanlış giden de bu idi.

  galler prensesinin tarihine bakarsanız her adımının ( oldsalt'ın notu : kendisinin sebep olduğu ) bir facia olduğunu görürsünüz."

  buyurmuş kişi.

  oldsalt, diana'nın kamu oyunca sevilmesinin altında kendisini "kurban" olarak konumlandırması olduğunu düşünmektedir.

  (bkz: https://www.yahoo.com/…t-fck-country-102729106.html)
 • otomobil üzerine yazdıkları için (bkz: https://dogandlemon.com/…nctional_relationships.pdf)

  "men abuse cars because they cannot separate the idea of abuse from the concept of love"

  a man loves his car because it does as it’s told when it’s told. ( bir erkek arabasını erkeğin dediğini dediği zamanda yaptığı için sever )
 • ünlü avustralyalı yazar germaine greer: tecavüz çok önemli bir suç değil
  yazara göre, toplum tecavüze, ciddi bir suç olarak bakmak yerine, "duyarsız ve özensiz" bir hareket olarak görmeye başlamalıymış.

  germaine greer has called for the lowering of punishment for rape

  https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44312566
 • hasta olabilir. zira tecavüzü suçtan saçmıyor. değişik bir kafa.