şükela:  tümü | bugün
 • 20 haziran'da gösterime girecektir.
 • (bkz: sugar brother)

  (bkz: akıllı ol)
 • mel brooks yapimi olmasina ragmen oyle ahim sahim pek gulmesem de bi yerinde koparan film... filmin 5-10 dksini kacirdim gulmekten..ahahaha eve geldim hala guluyorum ahahaha
  --- spoiler ---
  tis tis nefes alan adama donerek:
  -hayatimda gordugum uyanikken horlayan tek insansin
  ahhahahaha nerden buldun o lafi ahahah
  --- spoiler ---
 • fragmanlarına bakarak mr bean havasındadır bu, eğlenelim diyerek girilen film. ama bir baktık ki, maceranın içine düşmüşüz, hem de mr bean'den çok çok daha gülmüşüz. kesinlikle başarılı.
 • bircok yerinde ciplak silah'tan esintiler gördügüm filmdir.

  leslie nielsen'in ciddi tavirlariyla steve carell'inkileri cok benzettim coğu yerde.

  cok güldüm, cok eglendim, tavsiye ederim.
 • sanıyorum steve carell'ın ilk esaslı "tek başına film götürme" denemesi. ikinci yarıda düşen tempoyu (evet aksiyon artıyor, ancak böyle bir filmde aksiyonu pek ciddiye alamıyoruz; "hadi patlatın bi iki espri de neşemizi bulalım" diyoruz ve haliyle modumuz biraz düşüyor) saymazsak gayet hafif, eğlenceli, yer yer çok komik. belki 30 yıl geride kalmış ajan filmlerini dalga malzemesi yapması eleştirilebilir, zira bu tarz parodilere epey rastladık (xxx belki de en öne çıkan örnek). fakat mel brooks'un dizisinin yeniden çevrimi sayılabileceği için, buna çok da takılmıyoruz. deli bi kadro toplamışlar, yok yok (alan arkin, dwayne johnson, terence stamp, james caan, heroes'un hiro nakamura'sı masi oka, bir anlığına bill murray). ekibin çok keyif aldığı ve gayet serbest bir çalışma ortamının olduğu açıkça belli oluyor. özetle, çok beklenti yapılmadığı takdirde ödenen paranın karşılığını verecek bir film olmuş.

  purplepurple'ın uyarısıyla gelen edit: steve carell'ın izleyemediğim the 40 year old virgin'ini unutmuşum, kendisinin sürüklediği ilk çıkış filmi olarak onu saymak çok daha doğru olacaktır.
 • oldukça başarılı bir film. benzer türdeki filmlerden biraz farklı. en azından işte tam burada şu olacak diyemedeğimiz şeyler var, espriler daha orijinal. dolayısıyla izleyiciye keyif veriyor bu yerler. yakın zamanda hot fuzz izlemiş biri olarak iki filmin hemen hemen aynı oranda eğlenceli olduğunu söylemek sanırım abartı olmaz. insanın keyfini yerine getirebilecek bir film.
 • imdb all time world wide box office'de 1,003,064,785 dolar ile 4. sırada şu an. noluyo lan?
 • cok eglenceli film. kendisini alabildigine ciddiye almasi ise daha da eglenceli kilmakta.

  --- spoiler ---
  pastanenin alt katinda aa sari kekler var uranyum dedikten sonra aha gercekten sari kek varmis dedikleri vakit, ellerinde sampanya siselerini sallayan radyaktif koruyuculu hedeli bilim adamlarina dikkat edin, araliksiz iki dakika yerli yersiz gulduk. cok south park tadindaydi.
  --- spoiler ---