şükela:  tümü | bugün
 • gelmiş geçmiş en iyi depeche mode şarkılarından biridir. people are people albümünde yer alır. singleında yer alan combination mixi dinlenmelidir...

  sözleri:

  there's more besides joyrides
  little house in the countryside
  understand, learn to demand,
  compromise, sometimes lie

  get the balance right, get the balance right

  be responsible, respectable,
  stable but gullible
  concerned and caring, help the helpless
  but always remain ultimately selfish

  get the balance right, get the balance right

  you think you've got a hold of it all
  you haven't got a hold at all
  when you reach the top, get ready to drop
  prepare yourself for the fall, you're gonna fall
  it's almost predictable

  don't take this way, don't take that way
  straight down the middle until next thursday
  push to the left, back to the right
  twist and turn 'til you've got it right

  get the balance right
 • depeche modeun depresif haller içinde olan kişilere, yumuşak bir biçimde "silkelen ve sayıyla kendine gel" dediği şarkıdır.
 • alan wilder'in bestesini yaptigi nadir depeche mode sarkilarindan. diger bestelerin tumu martin gore'a aittir..
 • insanın hayatın anlamını bulabileceği bir şarkıdır. "kendini kandırma!" emrini de şu sözlerle verir: "when you reach to top get ready to drop, prepare yourself for the fall, you're gonna fall... it's almost predictable"...
 • "depresif bireyin hayatla basa cikma rehberi"nin promosyon sarkisi, hatta bir nevi "life for idiots". herkesin anlayabilecegi dilden yazilmis bir sarki, anlayana tabi yine de : understand, learn to demand, compromise, sometimes lie, be responsible, respectable, stable but gullible, concerned and caring, help the helpless, but always remain ultimately selfish..
 • yüzyıllar gibi gelen uzun depeche mode geçmişimde sözleri ve bestesinin alan wildera ait olduğu gibi bir yanılgıya düştüğüm şarkıdır. sözler ve beste yine martin l gorea aittir. bu yanılgının kaynağı da şuradan kaynaklanır. 1983 yılında, 1984 yılında çıkaracakları some great reward hazırlanmadan önce depeche mode üyeleri ve alan wilder (artık alan'ı depeche mode üyesi olarak anmama kararı aldım) bir dönem kendi başlarına birşeyler hazırlama kararı alırlar. albüm için şarkılar seçilirken alan elinde if you want ve the great outdoors besteleri ile gelir. sevgili martin de yememiş içmemiş get the balance rightı hazırlmaıştır. bunu gören daniel miller hemen oturun kardeş kardeş get the balance right single'ı hazırlayın demiştir. bu güzide şarkının bir combination mixi ve the great outdoors hazırlanıp single ortaya çıkmıştır. vokallerde alan'ın biraz daha öne çıkmasıyla get the balance right bir çok "depeche mode"sever için bir alan wilder şarkısı olmuştur.

  yani aslında 80li yılların depeche mode'unu seven ve violatora tapan bir grup insanın sofadden başlayarak depeche modeda müzikal açıdan bir düşüş olduğuna inanması da hep alan'ın bu şarkıda olduğu gibi diğer şarkılara olan katkısından kaynaklanmaktadır.
 • buram buram 80ler kokan,realistik,biraz öğüt verici ve başlangıcından sözlere kadar geçen kısımda kendimi ateri oyunun içinde hissetmeme sebebiyet veren,kasaya jeton attırabilitesi olan depech mode şarkısı.
 • grup uyeleri tarafindan bir sarkiya cektikleri en kotu klip olarak degerlendirdikleri sarki...
 • sadece çektikleri klibi değil şarkının kendisini de başarısız bulduklarını ve sevmediklerini dile getirmiş bu güzide grubun üyeleri tee bilmem kaç senesinde. aynı muameleyi shake the disease' e de yapmışlar ama artık akıllanmışlardır diye düşünüyorum zira bu parçalar depeche mode, synthpop deyince akla ilk gelen parçalardır, reca ederim yani.
 • depeche mode ile 35 yıldan fazla zamanı devirmiş biri olarak bana göre en iyi parçalarıdır.
  ikincisi see you dur.