şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ing. gecmis olsun dileğidir.
 • kalbi kırıklara da söylenen bir iyilik dileği
 • basrollerinde vincent gallo ve courtney cox arquette in oynadigi 2002 yapimi film
 • gecmis olsun kadar guzel bir ifadenin, boyle edilgen ve hos bir dilek kipi saheserinin, nasil da "cabucak iyiles" anlaminda aktif, gicik, ve destekten uzak bir soz obegine donusebileceginin capcanli ornegi, ta kendisi. nerede kaldi dilek, nerede kaldi iyi niyet, nerede kaldi o durumsal, hos edilgenlik. bazen bu ingilizceyi deee, onun kulturunu dee... diyesi; benzer bir ornek icin, (bkz: kolay gelsin)
 • hastayken kulaga "cabucak iyilesip isinin basina donmessen olacaklardan ben sorumlu degilim" gibi bir tehditkar alt anlam da iceriyormus gibi gelen ingilizce dilek.
 • yonetmenligini justin mccarthynin yaptigi bastan sona vasati gecemeyen bir film.
 • ilk entrysini girmeyi pek isterdim kendisinin ancak benden çok daha hızlı davrananlar varmış (ki benden çok daha hızlı davrananları pek seviyorum)

  öyleyse (bkz: you aurora you seaside) (bkz: konstantin gropper)

  you/aurora/you/seaside yazılır.
 • "come and burn us with your skin of fire
  a permanent make-up, a lethal embrace
  you hide an ocean in your hand
  so let me pretend
  to find my home again
  with the love that you spit on the dusty ground
  you could save all the world, you could save us
  you love yourself
  leave us alone it's no secret that
  i'm a king without land
  i'm a captain without sea
  so let me pretend
  to find my home again"

  lost in the mountains adlı bombastik bi şarkıya sahip çok güzel topluluk. her şarkıları güzel. bu şimdilik en güzeli. yarın ne olur bilemem. bambaşka bi şarkıları için "yok yok bu en güzeliymiş!" diyebilirim... tecrübeyle sabit.
 • "rest now, weary head! you will get well soon" albümleri 3 yılda hazırlanmış olup, onca çabaya sadece you/aurora/you/seaside şarkısı çıksa bile yetermiş, kimse de "niye böyle oldu?" demezmiş. zira şarkı o kadar güzelmiş. 13 şarkılık dinlenesi albümlerindeki "your endless dream"de ise demişler ki;

  "they broke your heart, you fell again
  what is it they never let you
  be the one they miss when they're blue
  don't you say you've never been loved
  don't you think you'll never be loved
  i hold your hand till the bleeding stops
  i hold your hand till you fall apart
  and you dream your endless dream"

  fakat ağır konuşmuşlar.
 • seinfeld'de geçen yaran olaylardan birisidir. elaine, insanların işyerinde sürekli bir şey kutlamalarına ve ellerinde pasta, börek "ooo, canıtın'ın işteki ilk ayı bugün, hele hele canıtın, işte doldu ilk ayın" gibilerinden şarkılar söyleyip coşmalarına acayip sinir olmaktadır. ayriyetten de hasta olmuştur ve bu pasta, börek ekibi elaine'e geçmiş olsuna gelirken hep beraber bu şarkıyı söylemektedirler.

  get weel, get weel soon, we want you to get well x 5 şeklinde tiksinç bir şarkıdır bu ve elaine tüm ekibe çemkirir. tam olay sakinleşmiş millet dönerken içlerinden geç kalmış bir tanesi bağıra bağıra bu şarkıyı söyleyerek odaya girer ki en can alıcı sahnelerden birisidir.