şükela:  tümü | bugün
  • haber vermeden sipariş iptal eden, canlı yardımına bağlanması neredeyse olanaksız olan saçma sapan bir platform. bir saat yemek bekledikten sonra uygulamada hala "hazırlanıyor" gözüken siparişin detayına girip "iptal edildi" gördüğümde baya bi kulaklarını çınlattım.
  • getirme ücreti diye bir şey eklemişler 5 liraya.

bu arkadaşların anlaması gereken şey şu, sen yemek teslimatında kullanıcıya ekstra bir hizmet sunmuyorsun. restaurantın yapacağı işi üstleniyor, dolayısıyla ilgili mekanın teslimat maliyetini azaltıyorsun. kullanıcı nezdinde yemeği kimin getirdiğinin bir önemi yok, arayıp direkt restauranttan sipariş verse kullanıcı herhangi bir ücret ödemeyecek. bu durumda senden neden getirme ücreti ödeyerek sipariş versin?

uygulama olarak yapman gereken restaurantlarla anlaşıp, onlardan uygun oranlarda komisyon almak. getir yemek uygulaması kullanıcıdan çok restaurantlara hizmet, kolaylık ve maliyet azaltma imkanı sunuyor. ancak işe bakın ki bunun bedelini kullanıcı ödüyor.

çok enteresan kafalar gerçekten.
  • çok yüksek komisyon alan uygulama. getiryemek'te gördüğüm birkaç restoran ürünlerini dükkan satış fiyatlarından en az %50 daha pahalı satıyor.
  • ilk siparişim 1 saat 20 dakikada geldi ikincisi ise hiçbir gerekçe olmadan iptal edildi. ben de istiyorum yemeksepetinin tekeli kırılsın ancak durum böyle.
  • sipariş iptal edildi ve çekilen para 3-7 iş günü hesabınıza yüklenecektir diyorlar...

iyi tezgah.
  • baslarda ufak tefek siparis iptalleri olsa da 15-20 gundur tertemiz calismaktadir. "restoran getirsin" olarak sectiginizde de %20 indirim uyguluyor.

simdilik tek dezavantaji, odemenin sadece online olarak kredi karti ile yapilabilmesi.

yemeksepeti 15 yil once yaptiginin aynisini yapiyor. joker diye bir sacmalik var ki puani 5.5 olan cig koftecilerde indirim sunabiliyor. getiryemek cok guzel bir alternatif. sans vermek lazim.
  • yemek sepeti'nin cok cok gerisinde olan uygulama. bir kere taahhut ettikleri surede getirmiyorlar. getir getirsin ve restoran getirsin diye iki secenek var. getir getirsin diye fazla para veriyorsun ama zamaninda gelmiyor. bazen de etrafta kurye olmadigi icin siparis veremiyorsun. verilen siparisi restoran iptal ettiginde de haberiniz olmuyor oyle bekliyorsunuz. ılk baslarda kullandigimda cok memnun kalmistim fakat son 3-4 denemem hayal kirikligi. yemek sepeti su noktada acik ara onde. getiryemek'in alacagi daha cok yol var.
  • bir restoranda tüm ürünlerin yemeksepetindekine göre 1 tl fazla olduğunu gördüğüm uygulama. restoran getirsin seçildiğindeki %20 indirimi bu şekilde telafi ediyorlar demek ki.
  • valla bende gayet iyi çalışıyor. glovo'dan da yemeksepeti'nden de iyi. tek sıkıntısı restoran yelpazesinin dar olması.
  • henüz pişmanlık yaşatmamış muazzam servis.
hesabın var mı? giriş yap