şükela:  tümü | bugün
 • bunun gibi bir mega holding muhabbeti vardı. site alıp satma üstüne gelir elde ediyorsun. ortada hiçbir ürün yok fahiş fiyatlara yalandan site satıyorlardı. kısacası bir saadet zincirinden bahsediliyordu. sen para veriyorsun ve ne kadar kişi dahil edersen o kadar para kazanıyordun. bu da onun gibi bir şey.
 • bu sisteme giren net gerizekalıdır.
 • (bkz: ponzi oyunu)

  dolar 3.36754762 olmuş ama benim güzel koyunum, ülkede dolar kalmasın istiyor. yapmayın demiyorum, yapacaksanız oyunu kendiniz kurun. nasıl olsa eşinizi, akrabanızı, arkadaşınızı her halükarda kerkiceksiniz yine, benim ricam ülke ekonomisinin amına koymayın.
 • korkunc bir hizla yayilan yeni network dolandirma yontemi. alan adlari getmyads.com aralik 2015 yilinda kaydedilmis. ıssizligin yuksek oldugu ulkelerde buyuk vurgun yapacaklari belli. ıspanyada en cok ziyaret edilen siteler arasinda ilk 40 arasina tirmanmis.

  dolandirma islemi su sekilde isliyor. 50 dolardan jeton aliyorsun. en fazla 1000 adetten, 50 bin dolara kadar alabiliyorsun. guya her bir jeton icin siten icin belli bir tiklanma hakki veriyorlar. onlar bu verdigin para ile (tabi ki yalan ) guya google twitter facebookdan reklam alani aliyorlar, baska sirketlere satiyorlar ve kar ediyorlarmis. bu sayede verdigin paran her gun icin yuzde 1 faiz ile sana geri geliyor. biriken paranin yarisi hep sistemde kaliyor.

  simdi vurgunun beel kemigi insanlarin daha cok para kazanma hirsi. biriken paralarini insanlar daha fazla gelir icin tekrar jetona ceviriyor. yani sirkette birakiyor. sirket alttan gelen yeni uyelerle para cekmek isteyenlere para aktariyor. yeni uyelerin sayisinda azalma olmaya baslayinca sistem tikanma noktasina geliyor ve iste o gun, sistemi kuranlar ellerindeki paralarla ortadan kayboluyor. bir sure insanlara ozur dileyecekler, su sikinti oldu bu sikinti oldu diye diye kaynar suyu iliklastiracaklar ve bir daha kimse onlari bulamayacak.

  biri size gel uye ol dediginde siktir git diyin, arkadasinizsa ona anlatmaya calisin, sizi zorluyorsa arkadasliginizi bitirin.
 • insanlardan para toplama yöntemlerinden biri.

  şimdi iyimser bakıyorum. diyelim ki anlatıldığı gibi adamlar ticaret yapıyor olsun. reklam alıp reklam satıyor, sizin paranızı işletiyor ve size kâr payı veriyor. 50$ sermayeye karşılık 20 ayda 300$ geri ödeme yapıyor, yani 250$ kâr sağlıyor.

  peki sizin şirketiniz olsa insanlardan para alıp %500 faizle geri mi ödersiniz yoksa bankadan kredi çekip atıyorum %15 faizle mi geri ödersiniz? ayrıca hiç bir şirket hiç bir şey yapmayan bir elemana bu kadar faiz verebilir mi? kendisi ne kadar kazanıyor ki bu ticaretten? böyle kârlı bir ticaret varmışta diğer büyük reklam şirketleri geri zekalı mıymış?

  velhasıl belli ki ortada ticaret filan yok. yeni üyelerden alınan paralar eskilere dağıtılıyor. altta kalanın canı çıksın..