şükela:  tümü | bugün
 • serseri tırmanıcıların kış aylarını geçirdikleri yer.
 • cakirlari gectikten sonra yol kenarlarindaki gozlemecilerde cok guzel kahvalti yapilir. biraz sabredip yukarilara cikarsaniz; nefis manzarayi da seyredersiniz.
 • burada bulunan köyün içinde bulunan (öyle böyle köy diil bu. içinde süper lüks villalar da var bildiğimiz küçük sevimli köy kahvesi de, gürül gürül su sesi, yoğun bi yeşil, temiz hava bol gıda) kendin pişir kendin ye hedesinde tüm antalya ve akdeniz ayaklarınızın altında kuş (ne kuşu.. kartal, şahin) bakışı tüm manzaraya hakim bi şekilde, acaip bi yeşilin içinde, buz gibi kaynak suyu sağdan soldan gürlerkene mangalınızda etinizi köftenizi yapar, 2 tek atar yapındırırsınız. sahibi de acaip güleç, saygılı bi amca. fiyatlar ise inanılmaz *
 • antalya'nın en yakın yaylası, muhteşem bir yer ve son yıllarda carpık yapılaşma ile yok olmaya başlayan doğa cenneti.*
 • sözlükteki günün başlıklarını hergün daha kahredici bir edayla süzdükten sonra sarfedilebilecek tanımlama çeşidi..
 • termessos dağlarının yamaçlarında bulunan türkiye'nin en büyük spor tırmanış bölgesi. öztürk kayıkçı'nın yazdığı "a rock climbing guide to antalya/antalya kaya tırmanış rehberi"nden bölgedeki tırmanış rotalarının isimleri, dereceleri, kim tarafından açıldığı gibi bilgileri öğrenmek mümkün.
 • (bkz: josito)
 • yalan olmasın, gitmedim, görmedim. lakin duyduğumu buraya aksettirmek, daha sonra da gördüklerimle birlikte editlemek isterim müsaadenizle.

  rota çeşitliliği inanılmaz diyorlar. hem zorluk dereceleri hem de uzunlukları açısından tatmin edici bir çeşitlilik barındırıyor imiş. fakat gavurun erojen bölgesi gibi yandığını da eklemekten çekinmedi bunları söyleyen abim. adam başı üç litre suyla gidip, üstelik sadece mağaraların içinde tırmanmalarına rağmen sıcak yıldırıcıymış ve tırmanıştan bir şey anlayamıyormuş tırmanan zavallılar. bütün bunları ifade eden abim, aynı bölgeye yılbaşında da gittiklerini ve bütün gün rahat rahat tırmanabiliklerini de ifade etti.

  sözlük eycınsi'den kaoss, ofisteki iskemlesinden bildirdi...
  millet tırmanışlara giderken iskemleden bildirdi, evet.
 • son derece güzel bir tırmanış bahçesi.her tür rotanın olduğu, bolca keşfin yapılabileceği biryerdir aynı zamanda. josito gibi işini gayet güzel yapan bir ekibin sahibi olduğu bir kamp alanı da bulunmaktadır bu bölgede.kasım ayında sıcaklardan şikayet etmeden bolca tırmanış yapılabilir.geceleri ise soğuyan havada polarları giymek kaçınılmazdır.ateş başında yıldızları izlemek ise şahanedir.bir çok milletten tırmanışçıların da uğrak yeri olduğunu söyleyebiliriz.gidilmeli , görülmeli ve özenle korunmalı derim.