şükela:  tümü | bugün
 • otomobillerin yol tutuş ve hakimiyetlerinin ölçüldüğü slalom testi. yolda karşısına geyik çıkan sürücünün benzeri reaksiyonlarının araba tarafından karşılanmasını ölçen test
  mercedes a serisi ve swatch smart otoları tasarım sonrası prototip aşamasında bu testi geçemeyip devrilmişler, büyük zararla bazı aksamları yeniden tasarlanmıştır.
 • berberler tabi tutulduğunda, olumlu sonuç almanın kaçınılmaz olduğu test.
 • birbirinden geyik sorularin sorulduğu bir test ortami. sorularin cevaplarina ve sorduğunuz sorulara göre puan kazandığınız eğlencelik site.

  http://www.geyiktesti.com/
 • mercedes a serisinde espnin standart olmasına neden olan test.

  ki ozamanlar bir tek mercedes s serisinde vuku bulmaktaydı.(sene teee 90lar)

  sen tut 20 sene uğraş bi araba geliştirmek için, yani bmw gibi elalemin minilerini alıp artislik yapma, sonrada bütün basın kuvvetlerinin önünde araban taklalar atsın.

  valla ben oturur ağlardım oracıkta.
 • ingilizcesi moose testmiş, youtube'da aramak için lazım olduğunda canım çıkmıştı öğrenene kadar.
 • geyik testinin yaratıcısı isveçli teknikens varld dergisi ile chrysler geyik testi yüzünden birbirine girmiş. yeni grand cherokee testte sağlam şekilde sıçınca, chrysler teknikens varld'e bayaa bi yüklenmiş. video, haber ve chrysler'in basın bildirisine şuradan ulaşabiliyoruz. bunun üzerine de teknikens varld sağlam bir cevap yazmış. cevap mantıklı görünüyor, bakalım hangisi doğru çıkacak.
  her zamanki gibi haber altı yorumlar da yarmaya devam ediyor. bir internet sülüğü şöyle yazmış:
  "like we care about anything the 'swedes' have to say. who names their country "sweden" anyway? these are the people, along w/ norwegians, whom burn their own churches".
  bu arada toyota hilux, mercedes a serisi, skoda superb'in falan testten çaktığını görünce youtube'da biraz geyik testi seyredeyim dedim. ilk gördüğüm landwind cv9 (çin) marka bir minivan oldu. aha dedim gene komik video, sekiz takla atmıştır herhalde. seyredince dibim düştü. çinliler deli yapmışlar bu sefer, muhtemelen esp falan da var alette...

  büdüt: şu videoda epey bir test var. fiat fiorino'nun esp'li ve esp'siz testi arasında dehşet bir fark var. benim puntoda da esp yok valla, allah göstermesin...

  büdüt 2: efsanede yeni bölüm: teknikens ekibi chrysler mühendislerine buyrun abi el atın demişler. onlar da bi kaç ayar yaptıktan sonra aracı maksimum resmi istiap haddinden 132 kg daha az yükleyerek testi yenilemişler ama sonuç tam bir hüsran: 3 araç 7 patlak lastik.
  videonun 1.15'ten sonrası asıl kısım...
 • benimle hiçbir alakası olmayan test. kendisini tanımıyorum bile.
 • istanbula kışın gelmesiyle geyikli tayt ve ceketlerle tabi tutulduğumuz test.
 • mercedes a serisi ile meşhur olan ve esp gibi bir sistemin şu anda neredeyse tüm otomobillerde standart olmasını sağlayan testtir.

  bu testi en yüksek süratte hangi otomobil geçmiştir diye soracak olsak, muhtemelen 1357 tahminde dahi tutturmanın imkansız olacağı "hydractiv" süspansiyon sistemine sahip citroen xantia kimin aklına gelirdi...

  evet orta sınıf bir otomobil olan xantia; audi r8, mclaren 675lt gibi süper sporlardan ve bilimum porschelerden daha hızlı bir süratle (85 km/s) bu testi geçebilmiştir.

  yine ilginç detaylar, 1,6 lt. 130 ps dizel motorlu, 4 tekerlekten çekişli nissan x-trail'ın ve spor süspansiyon sistemli 2,2 lt. motorlu opel omega'nın da bu testte gayet yüksek sıralarda bulunması ve 80 km/s süratle testi geçebilmiş olmaları...