• su gunlerde basbakanlik osmanli arsivinde beraberce calistigim, pal fodor'un ekürisi macar tarihci.
    zaman zaman yüksek volümlü sümkürmeleri ile salondakilere rahatsizlik verse de, "lan elin macari sabahin korunde geliyor arsive, ben de bir an evvel gitmeliyim" dedirterek sabahin korunde beni ve benim gibileri yollara dusurmesi, ayni zamanda iyi bir motivator olduguna da isaret eder.
  • budapeste elte universitesi turkoloji bolumundedir. ayrica osmanli tarihi dersleri vermektedir. kitaplari arasinda
    - on altinci yuzyilda simontorya sancagi, osmanli macaristaninda toplum, ekonomi ve yonetim (kitap hatirladigim kadariyla 2001'de tarih vakfi tarafindan yayimlandi)
    - studies in demographic and administrative history of ottoman hungary
    vardir.

(bkz: kanuni ve cagi)
  • türkçeyi de çok güzel konuşmaktadır, aksanı hiç sırıtmamaktadır. amazon'da da epey kitabı bulunmaktadır.
  • roads murphy'nin kitabındaki* kaynakçaya bakarken denk geldiğin ve oldukça başarılı gibi duran bir macar tarihçi.
  • 8 ülke 8 yönetmen ve sinan belgeselinin 7. bölümünde konuk olan tarihçi. aksansız türkçesi takdir edilesidir.
hesabın var mı? giriş yap