şükela:  tümü | bugün
245 entry daha
  • benim kafam zaten böyle 72 ekran televizyon gibi, hatta gezegen gibi, üstlerden basık falan...

mevsimlerim bile var; yazın saçlarım yağlı ve kepekli, koşun kulaklarım kepçe ve kirli geçiyor.
  • deli raporunuzun yanında olması.

aksi halde istenmeyen olaylar yaşanabilir...
  • atmosferi olması öncelikli tercih olmalıdır. yoksa basık olur nefes alamazsınız hele ki yazları, kışın da atmosfer sıcağı tutmaz kıçınız donar koca gezegende.
  • yorunge egikliginin kıbleye denk gelmesi cok onemli bir husustur
  • gazdan oluşmamalı, katı yüzeye sahip olmalı diyecektim zaten denmiş. en önemlisi budur. bunun dışında efendi gibi bir atmosferi olması elzem. en azından manipüle edilebilir ve yaşama elverişli hale getirilebilir olmalıdır. tabi eğer yaşam amacıyla kullanacaksanız. illa insan yaşamı gerekmiyor. bitki ve hayvan popülasyonu yaratmak maksadıyla da bir atmosfer tasarlanabilir. dünyadaki atmosferden kat kat kötü olsa da bitki ve hayvanların genleriyle oynanarak bu atmosfere adapte olmaları sağlanabilir. bu misyon milyonlarca yıl sürebilir. ilerki birkaç milyon yıllık bölgesel uzay tahminleri etraflıca yapılmalı. yakınlarda bir patlama, çarpışma, göktaşı meteor çarpma olasılıkları değerlendirilmeli. aksi takdirde ölü yatırım olacaktır.

insanlık şu an bundan çok uzak olduğu için böyle bir girişim de uzak görünüyor. ancak uzay madenciliği maksadıyla bu işe girişiyorsanız işiniz daha kolay olacaktır. atmosfere müdahale etmeden mars benzeri bir atmosfere sahip bir gezegenle işinizi çok kolay yürütebilirsiniz. kısa sürede minimum yatırımla amorti eder, kazanç elde etmeye başlarsınız. zaten uzay madenciliği başlamış durumda.
  • camiye yakın olması benim için yeterlidir.
    eee , yaşlandık artık bu saatten sonra namazımızı eda etmek için, cami uzak olursa bizi yorar, mazallah.
  • tam da gezegen bakarken ilaç gibi gelen başlık.
  • atmosfer takıntısı olan aramasın
  • yuvarlak olmasın, delikanlıyı bozar.
  • iyi selfie çekilebilmesi.

bugün bir kız, arkadaşını “senin evinde iyi selfie çekilmiyor.” diyerek hakir görürken, bu efsane ana tanık olunca çok etkilendim. önemini anladım.
68 entry daha