• sir david attenborough un yazıp yönettiği en son belgesel. netflix ortamlarına düşmüştür. buzullardan , çöllere, afrika ormanlarından okyanuslara kadar dünyamızı anlatmaktadır.
  • bayılarak defalarca izlediğim, küresel ısınmayı da konu eden ve çok kaliteli görüntülere sahip belgeseldir.çekim aşamalarını gösteren bir bölüm daha eklenmiş ki bu bölüm beni diğerlerinden daha çok cezbetti
  • 1 yılda bitirdim. uykumun gelmediği zamanlarda izleyecek bir şey bulamayınca açar izlerdim biraz. güzel emek güzel belgesel. beni sarsan bonus videolar oldu. netflix, belgeselin kamera arkası çekimlerini bonus video şeklinde ayrı ayrı videolar yapmış. o kadar etkileyici ki.. kutuplardaki kırılmaları kaydetmek için 20 gün kamp kurmaları ve her an izlemeleri, kulübelerinin her tarafını deniz aygırlarının işgal etmesi, sırf bizler biraz daha detay görelim diye köpekbalığı sürüsünün içine giren kameraman, orangutan ve yavrusunu ağaçların dalların arasından kaydetmek için günlerce uğraşmaları falan yani gerçekten çok etkileyici. bu sebeple kendimden biraz utandım. saygı duyulası eserler gerçekten. uyumadan önceki ninniden fazlasını hak ediyorlar. bu tarz yapılara hak ettiği değeri vermek lazım.
  • harika bir belgesel. doğaya verdiğimiz zararın cevabını verdiği şu günlerde özellikle izlenilmesi, izletilmesi gereken belgesel. sizden kilometrelerce uzaklarda yaşayan ve gezegenini paylaştığın canlıya farkında olarak ya da olmayarak verdiğin zararı görünce yutkunamıyorsun. kendi içindeki uyuma hayran bıraktırıyor ve bir köpek balığının yok olmasının ne kadar büyük bir kayıp olduğunu, o uyum içinde yarattığı boşluğa şahit oluyorsun.
  • cosmos gibi tabi ki onun kadar olmasa da çok güzel ben çok beğendim. netflix'te mevcut tavsiye ederim.
  • bir belgesel sever olarak normal nat geo belgesellerine göre çok farklı, her karesi mükemmel. çok farklı hayvanlardan hiç görmediğim enstantaneler sunan bir yapıt. özellikle dişi kuşları etkilemek için erkek kuşların yaptığı danslar bölümü çok güzeldi. ancak insanların dünyanın içine sıçmış olduğunu ve hala sıçmakta olduğunu da yüzümüze vuruyor. ne olacak bu dünyanın sonu gerçekten merak ediyorum. binlerce canlı türü tehlikede, küresel ısınma çok ciddi boyutlarda ama büyük devletlerin umurunda değil.
  • kesinlikle izlenmesi gereken netflix mini belgesel serisi. görüntü kalitesi, seslendirmeler ve çekim açıları çok iyi. ayrıca verdiği mesajlarla son derece bilgilendirici bir belgesel.
  • netflix yapımı olan efsane bir belgesel. aynı zamanda kamera arkası görüntülerinin olduğu bölümler de mevcut. kesinlikle tavsiye edilir.
  • çok kaliteli bir belgesel olmuş. avlanma sahnelerinde anlamsız bir şekilde duygulanmama sebep olmuştur...
  • tek gezegen bölümündeki "bu köpekler aç..." söylemi ile hem güldürmüş hem düşündürmüştür.
hesabın var mı? giriş yap