şükela:  tümü | bugün
  • - ayyy bıktım, hep jupiter hep jupiter hep jupiter. bir haftasonu da plüton'a gidelim diyorum sevgilim, lütfen ama. yeter, bıktıııım.

- aşkım cahil cahil konuşma bak. plüton gezegen değil lan anlamıyor musun? kaya parçası lan, güneş ışığı, kuzey ışıkları yok, elektromanyetizması yok, gaz fırtınaları yok, renk yok bir şey. ya zaten senin yüzünden her haftasonu jupitere geliyorum, diğerlerine ikna edemiyorum. cuma akşamı yola çıkıp cumartesi akşam varıyoruz, saat farkından dolayı pazar sabahı de sen buna. lan bir kahvaltı yapsak, yolda uyusam anca işe yetişirim. kanser olcam, vallaha kanser olacam, yeter bee.

-------

- abiii venüs venüs, bizim gibi çılgınların mekanı venüs, baksana ya, ne çılgın. durgun ama çılgın.

----

- ya o kadar diğergezegenleri dolaştık, dünya gibisi yok. her akşam ay üzerinde dünya manzarası ile şarap tüttürmek paha biçilemez. jupitermiş, satürnmüş, venüsmüş, bunlar doğallıktan uzak, hepsinde bir fırtına, bir curcuna ama şu dünyanın sakinliğine bak... muhteşem(köy hayatı hayalleri kuran patron yalakası beyaz yakalı zengin züppesi)
  • çocukken bir sıvetşörtüm vardı. kolunun bi tarafında dikdörtgen bir yama, üstünde onlarca ülke bayrağı vardı. kreşteki diğer çocuklara "ben uzaylıyım, bunlar da dünyaya gönderildiğimden beri gezdiğim ülkeler" diyip bayrakları gösterirdim. bayrakları bildiğim için takılmadan sayardım. çocukların bazıları donuna sıçtı.. ne zaman gezegenler arası seyahat diyen birileri çıksa aklıma bu anım gelir, inceden keyiflenirim...
  • soru işaretiyle bitmesi gereken bir başlıktır. efsane olarak güzel olabilir.