şükela:  tümü | bugün
  • elmadağ'da yeni açılan bir kitapçı / sahaf. kitap dışında eski oyuncak, antika malzeme, tablo, kartpostal ıvır zıvır da bulunabiliyor. mekanın içi eski bir şarap mahzeni atmosferinde, taş duvarlar vs. yerini tarif edeyim şimdi de, taksim'e oldukça yakın. elmadağ otobüs durağından aşağı elmadağ caddesi'ne doğru yardır, hemen ilk sağda köşede, turna sokak oluyor orası da. kedisi filan da var, zaten sahafın olmazsa olmazı, kitaptan vs. önce temin ediliyor o. güzel yer vesselam, bi bakın.
  • gezgin kitapçı'nın sahibi hasan bey elmadağ'dan şişli camii civarına taşınmış, kitap ve antika malzeme portföyünün yanına pikap, plak ve tabloyu da eklemiş. ancak ağırlık yine kitapta, raflarında artık kiloyla alınıp satılan 1 tl'lik tezgah kitaplarından ziyade; edebiyatsever için iyi edebiyat, araştırmacı için literatür bulunabiliyor. yeni dükkana da bir bakın.

    tam adresi şöyle: "merkez mah. hanımefendi sok. mükerrem berksoy işmerkezi no: 70/11, şişli"

    https://www.facebook.com/gezginsahaf
  • eski kartpostallardan pek güzel ayraçlar yapıp satan sahaf.
  • nadirkitap.com üzerinden tanıdığım, oldukça ilgili bir sahafçıdır kendileri.

    kitabı "ikinci eldir, olur böyle şeyler" deyip göndermez, içindeki çizik-yırtık vs. hakkında alıcıyı bilgilendirir de gönderirler. hatta kitapları açtığınız zaman içinde bir kendi ayraçlarından, bir de kartpostallarından bulmanız pek olasıdır. *